Volejbalistky české policejní reprezentace získaly prestižní ocenění USPE

13.11.2014
 

V Budapešti se ve dnech 17.-19. října 2014 konal kongres Evropské policejní sportovní unie (USPE), v jehož průběhu byli vyhlášeni nejlepší sportovci a tým za uplynulé dva roky.
Ocenění v kategorii nejlepší tým získaly volejbalistky české policejní reprezentace, které vybojovaly zlatou medaili na Policejním mistrovství Evropy ve volejbale žen v Praze v roce 2013.

Cenu z rukou prezidenta USPE Luca Smayerse převzaly kapitánka týmu Martina Kubánková a hráčka Gabriela Volfová. „Z ocenění máme velkou radost. Bylo to nečekané, o to příjemnější,“ uvedla Kubánková. Hodnotící komise posuzovala nejen dosažený úspěch týmu, ale také jeho suverenitu, disciplínu a vystupování sportovců.

Obě hráčky byly podle svých slov překvapeny vřelým přijetím účastníků kongresu, kteří jim k zisku ocenění gratulovali a přáli hodně úspěchů i na dalším šampionátu, který se koná v roce 2015 v Rusku. Český tým má z pozice mistra Evropy účast jistou. „S trenérem Stanislavem Mitáčem jsme již zahájili první přípravy na mistrovství. Budeme se snažit titul obhájit, ale nebude to jednoduché,“ líčí kapitánka Kubánková a dodává, že velkou konkurencí bude jistě tým Ruska, který bude chtít v domácím prostředí uspět.

Kongresu se zúčastnilo 64 delegátů z 27 členských zemí. Nechyběli také zástupci UNITOP ČR – Jiří John, Ing. Jiří Zlatník a viceprezident PaedDr. Josef Haupt, který byl na další čtyři roky zvolen do Výkonného výboru USPE.

 

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR36. USPE Kongresszus, Luc Smeyers elismerést ad a Cseh rendőrségi röplabdacsapatnak,EM13