Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Fotbalisté pilně trénují.

23.5.2018
 

Necelý měsíc před zahájením 17. policejního mistrovství Evropy ve fotbale mužů, které pořádá UNITOP ČR v Praze ve dnech 25. června až 2. července 2018, absolvoval širší výběr policejní fotbalové reprezentace druhé soustředění.


 

Trenéři policistům tentokrát vybrali silného soupeře – divizní tým FK Kolín, s nímž sehráli přípravný zápas 22. května 2018 v Kolíně. Policejní reprezentace zvítězila
3 : 0. „V prvním poločase jsem byl s výkony svěřenců maximálně spokojen, ve druhém poločase mírně polevili, ale i tak jsme dokázali vyhrát. Víme, kde máme slabiny a na co se dále zaměřit,“ zhodnotil jeden z trenérů Jan Švácha.

 

Na uplynulém šampionátu skončila reprezentace Policie ČR třetí

V realizačním týmu, který zodpovídá za výběr a přípravu policejní fotbalové reprezentace jsou: Václav Kuthan, Pavel Přibyl, Petr Pávek, Jan Švácha a trenér brankářů Vláďa Kout. Mají před sebou těžký úkol – sestavit silný kádr, který dokáže zasáhnout do bojů o medaile a zopakuje úspěch „bronzové“ reprezentace z roku 2014.

 

Závěrečné soustředění se uskuteční začátkem června v Praze. „O složení týmu již máme více méně jasno,“ uzavřel Václav Kuthan, který se policejnímu fotbalu věnuje již řadu let.

 

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR