Tenisté v uniformě svedli boj o nominaci na mistrovství Evropy

25.8.2015
 

Na tenisových dvorcích v areálu Centra sportu Ministerstva vnitra Stromovka se ve dnech 20. – 21. června 2015 uskutečnilo Mistrovství UNITOP ČR v tenisu. Akci pořádal UNITOP ČR ve spolupráci s SKP Stromovka Praha.

Mistrovství se mohli zúčastnit policisté, hasiči, zaměstnanci Policie ČR a ministerstva vnitra, ale i strážníci či členové SKP Stromovka Praha. „Sešla se nám špička nejlepších hráčů. Mezi policisty jsme vybírali závodníky do reprezentačního družstva, které v září odjede do Itálie na 8. policejní mistrovství Evropy v tenisu. To se letos koná v Miláně ve dnech 12. – 19. září,“ přiblížil ředitel turnaje Dušan Kozár a dodal, že do reprezentace budou na základě výsledků a výkonnosti vybráni čtyři policisté a dvě policistky.

 

Ženy jsou stálice

Muži byli rozděleni do dvou kategorií podle věku – I. kategorii tvořili muži do 40 let a II. kategorii muži nad 40 let. Ženy soutěžily bez rozdílu věku. Nejlépe si vedli tenisté David Telnar (I. kat.) a Tomáš Líska (II. kat.). Mezi ženami kralovala Gabriela Kenšová, která je naší dlouholetou reprezentantkou. „V ženském tenisu máme několik závodnic, které se mistrovství účastní již řadu let. Prozatím nemají konkurentky,“ uvedl Dušan Kozár.

 

Pořadí I. kategorie – muži

1.  David Telnar

2.  Roman Ledvina

3.  Vladislav Bílek

 

Pořadí II. kategorie – muži

1.  Tomáš Líska

2.  Jiří Lupoměch

3.  Milan Šimek

 

Pořadí v kategorii žen

1.  Gabriela Kenšová

2.  Jarmila Šindlerová

3.  Andrea Zaňková

 

Ocenění nejlepším hráčům mistrovství předal člen Výkonného výboru UNITOP ČR a vedoucí realizačního týmu policejní tenisové reprezentace Pavel Přibyl.

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR