Stolní tenisté přivezli jednu zlatou a tři bronzové medaile z mistrovství Evropy

6.6.2015
 

Ve dnech 27. – 31. května 2015 se ve Varně v Bulharsku uskutečnilo 7. policejní mistrovství Evropy ve stolním tenise, které pořádala Mezinárodní sportovní policejní unie (USPE).

Unie tělovýchovných organizací (UNITOP ČR) vyslala do Varny osmičlenné reprezentační družstvo ve složení: Jiří Čížek, Martin Matějíček, Petr Veselý, Milan Bořík, Iva Ublaničová a Helena Vránová, trenér Josef Vítek a vedoucí realizačního týmu Jiří Zlatník. Čeští policisté uspěli v konkurenci týmů z 16 evropských států a vybojovali jednu zlatou medaili v soutěži družstev mužů a tři bronzové medaile ve čtyřhrách.

 

Před odletem čekalo policisty soustředění

Reprezentační družstvo bylo vybráno na základě výsledků Mistrovství UNITOP ČR ve stolním tenise, které proběhlo v březnu 2015 v Praze na TTC Elizza. Přísná nominační kritéria splnili čtyři policisté a dvě policistky. „Se všemi jsme se setkali na společném soustředění v objektu Centra sportu MV, kde jsme rozhodli o konečném nasazení hráčů do jednotlivých vyhlášených kategorií,“ upřesnil vedoucí realizačního týmu Jiří Zlatník.

 

V soutěži družstev mužů jsme byli neporazitelní

Ve čtvrtek 28. května 2015 po slavnostním zahájení začala nejprestižnější soutěž celého turnaje – soutěž družstev mužů. Čeští policisté v turnaji neztratili ani bod, čímž si zajistili hladkou cestu do finále. „V základní skupině jsme porazili Dány, Italy a Řeky. Ve čtvrtfinále Nory, a když jsme ještě téhož dne večer zvítězili i v semifinále nad týmem Rakouska, tak už nám bylo jasné, že budeme druhý den bojovat o zlatou medaili,“ vylíčil postup českého družstva Jiří Zlatník. Ve finále nastoupil český tým proti policistům z Maďarska. „Proti Maďarům jsme nastoupili s vědomím, že chceme vyhrát. Zápas nebyl jednoduchý, hráli jsme podstatně lépe a možná jsme měli i víc štěstí,“ uvedl reprezentant Jiří Čížek a dodal, že radost ze zisku zlaté medaile byla obrovská.

 

Dařilo se nám i ve čtyřhrách

Kategorii čtyřher mužů i žen doslova ovládli čeští a francouzští závodníci. „Naše dvě mužské dvojice nastoupily v semifinále proti dvěma francouzským dvojicím. Oba zápasy bohužel vyhráli francouzští policisté, kteří se posléze utkali ve finále. Měli jsme velice blízko k utkání o zlatou medaili, vedli jsme 2:0 na sety, ve třetím setu dokonce 8:2, ale bohužel jsme tuto výhodu nevyužili. Získali jsme dvě bronzové medaile, což je v evropské konkurenci pěkný výsledek,“ uvedl trenér Josef Vítek. O třetí bronzovou medaili se zasloužily policistky v kategorii čtyřher. „V semifinále podlehly Francouzkám. Postup do finále jim unikl doslova o několik míčků,“ přiznal Zlatník.

 

 

Díky dosaženým výsledkům patřily česká a francouzská výprava k nejúspěšnějším na tomto mistrovství. „Všem hráčům gratulujeme k zisku medailí a děkujeme za vzornou reprezentaci Policie ČR a policejního sportu,“ řekl prezident UNITOP ČR Vladislav Husák a dodal, že pro družstvo je tento úspěch do jisté míry i závazek, aby jej za čtyři roky na Slovensku zopakovalo.

 

„Rád bych poděkoval také České asociaci stolního tenisu, která policejnímu týmu zapůjčila na dobu konání mistrovství reprezentační trička a panu Hrnčiříkovi ze společnosti STEN Marketink – vše na stolní tenis, který pomohl s materiálním zajištěním hráčů,“ uzavřel Jiří Zlatník.

 

Další umístění českých reprezentantů:

kategorie muži jednotlivci: dva hráči skončili na 5. – 8. místě, dva na 9. – 16. místě,

kategorie ženy jednotlivci: obě hráčky se umístily na 9. – 12. místě,

kategorie smíšených čtyřher: jedna dvojice obsadila 5. – 8. místo, druhá dvojice 9. -16. místo.

 

 

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

UNITOP ČR