Remízou s Dánskem si Češky připsaly jeden bod

22.6.2016

Policejní mistrovství Evropy ve fotbale žen, které probíhá v tomto týdnu v Praze, dnes pokračovalo dalšími zápasy v základních skupinách. Na Stadionu Evžena Rošického se v dopoledních hodinách utkal tým České republiky s Dánskem. Na Spartakiádním stadionu nastoupil ve stejnou dobu celek Německa proti Nizozemí.

Druhý zápas našich reprezentantek ve skupině A začal výborně. Již ve čtvrté minutě prvního poločasu proměnila Dominika Plháková brejk, čímž dostala český tým do vedení 1:0. Pár minut na to se ovšem prosadila nejlepší hráčka dánského kádru Dite Petersenová, která vyrovnala na 1:1. „Dánky byly poměrně urostlé, vsadily na agresivní hru a osobní souboje, které naše policistky prohrávaly,“ zhodnotil průběh zápasu trenér Bc. Jan Švácha.

Nejdramatičtější chvíle ovšem nastala v poslední minutě prvního poločasu. Za druhý faul dostala žlutou kartu a byla vyloučena naše nejproduktivnější hráčka zápasu Blanka Beštová. “Je otázkou, za co vlastně byl ten faul, nicméně holandský rozhodčí rozhodl, jak rozhodl,“ uvedl trenér Švácha, jehož svěřenkyně tak musely celý druhý poločas bojovat jen v deseti. I v tomto oslabení se Češky nedaly a předvedly řadu pěkných střeleckých situací, které již neproměnily. Náročný zápas tak skončil remízou 1:1.

Zítra, ve čtvrtek 23. června, čeká naše hráčky utkání s posledním soupeřem ve skupině A, a to s týmem Norska. Zápas začíná v 16:00 hodin na Stadionu Evžena Rošického.