Policistky se připravují na mistrovství Evropy ve volejbale!

7.5.2016
 

V Kazani v Rusku se ve dnech 18. – 25. května uskuteční 3. policejní mistrovství Evropy ve volejbale žen. Českou policejní reprezentaci čeká nelehký úkol – obhájit mistrovský titul z roku 2013!

Třetí ročník šampionátu organizuje Ruská policejní sportovní asociace Dynamo z pověření Evropské policejní sportovní unie (USPE). Kvalifikačními turnaji se nominovalo osm nejúspěšnějších evropských celků. Do Ruska se chystá také česká policejní volejbalová reprezentace v čele s trenérem Stanislavem Mitáčem. Ten před dvěma lety dovedl české policistky k zisku zlaté medaile na 2. policejním mistrovství Evropy ve volejbale žen, které pořádala Unie tělovýchovných organizací Policie ČR, sportovní svaz policistů a hasičů (UNITOP ČR) v Praze a v obci Odolena Voda. České policistky se do finále, stejně jako Rusky, probojovaly bez ztráty jediného bodu. „Byl to jedinečný zápas, po hodině a půl jsme ruský tým porazili 3:0 na sety, což byl famózní výsledek,“ zavzpomínal na zisk zlata trenér Mitáč. Pro policejní volejbalovou reprezentaci žen je to již druhá medaile z mistrovství Evropy. První – bronzovou medaili, získaly hráčky v roce 2009 na šampionátu ve Francii.

 

Nové posily českého týmu

Domácí celek Ruska je z pozice pořádající země nasazen jako jednička ve skupině A společně s týmem Francie, Velké Británie a Rakouska. Skupinu B tvoří policistky České republiky, Německa, Slovenska a Finska. „Po zkušenostech z minulých let patří k favoritům týmy Německa, Ruska a samozřejmě náš tým, ale podcenit nemůžeme ani ostatní soupeře, zejména Rakousko a Slovensko,“ zdůraznil trenér, jehož manšaft prošel za poslední dva roky velkou obměnou. „Zhruba polovina hráček původní sestavy družstvo opustila, ať již ukončily studium na Policejní akademii ČR a tím již nesplňují podmínky účasti na policejních soutěžích nebo se věnují mateřským povinnostem,“ vysvětlil Mitáč, kterému se podle jeho slov podařilo najít nové posily.

Stálicí v české policejní reprezentaci je kapitánka družstva Martina Kubánková, která Policii ČR reprezentovala na všech třech evropských šampionátech. „Jsem ráda, že se opět mohu zúčastnit. Určitě budeme chtít titul obhájit, ale nebude to jednoduché. Počítáme s tím, že Rusko, jako pořádající země, připraví velice silný tým,“ uvedla Kubánková s tím, že úspěchem je každá medaile z evropského šampionátu, neboť kvalita týmů se rok od roku zvyšuje.

Realizační tým české reprezentace připravil pro hráčky tři soustředění zaměřené na herní a volejbalové činnosti – první absolvovaly již v dubnu v hale Policejního volejbalového klubu Olymp Praha, další je čeká začátkem května a třetí těsně před odletem do Ruska, kdy trenér rozhodne o konečné sestavě družstva. „Bývalý tým byl velice silný, došlo sice k poměrně velké obměně, ale i tak se domnívám, že máme šanci na jednu z medailí,“ uzavřel Stanislav Mitáč.Tým české policejní volejbalové reprezentace – Mistři Evropy roku 2013.Tým české policejní volejbalové reprezentace – Mistři Evropy roku 2013. Do Ruska však odjede jen polovina původní sestavy.


kpt. Mgr. Petra Srnková

UNITOP ČR