POLICEJNÍ MISTROVSTVÍ EVROPY V ATLETICE (28. – 31. 8. 2023, Praha)

28.9.2023
 

Policejní mistrovství Evropy v atletice 2023, které se konalo poslední srpnový týden (28. – 31. 8. 2023) v Praze – Juliska, je za námi. A co víc? Má pro naše policejní reprezentanty bronzovou příchuť. Konkrétně v hodu diskem a smíšené štafetě na 4x400m se naši policejní atleti umístili na třetích místech. Por. Igor Gondor, DiS. (hod diskem – 54,82 m) a kvarteto – nstržm. Ladislav Víla, pprap. Kristýna Schönpflugová, pprap. Daniel Kincl a Mgr. Markéta Malariková (smíšená štafeta v běhu na 4x400m) obstáli v tvrdé konkurenci a získali bronzové medaile.

V mužské kategorii v běhu na 100 m unikly české policejní reprezentaci stupně vítězů jen o kousek. Naši borci obsadili 4. a 5. místo (pprap. Daniel Kincl a nstržm. Ladislav Víla). Obdobně tomu bylo i v hodu oštěpem mužů (stržm. Robin Adamec a prap. Jan Horňák), v ženském (prap. Bc. Barbora Zatloukalová) a mužském vrhu koulí (prap. Vratislav Bejček). Naši v těchto disciplínách skončili také na nepopulárním čtvrtém, případně pátém místě.
Bohužel ne všechny disciplíny mohly být medailově hodnoceny. Z důvodu nízkého počtu přihlášených závodníku, pravidla „USPE“ (Evropské policejní sportovní unie) neumožnila oficiálně ocenit naše výškaře, kteří ve své disciplíně obsadili první dvě příčky (stržm. Tomáš Čapek a pprap. František Nikodem).
„Policejního mistrovství Evropy“ v atletice se zúčastnilo 15 zemí – Estonsko, Finsko, Francie, Kypr, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, Velká Británie a Česká republika.
Nejúspěšnější v týmovém hodnocení byli němečtí sportovci, kteří sebou mimo jiné přivezli i olympijského vítěze (a také policistu) Christopha Hartinga v hodu diskem. Pokud by vás zajímaly výsledky z jednotlivých disciplín, naleznete je v odkazu níže.

https://online.atletika.cz/vysledky/70093

.

.