Nominace na Policejní mistrovství Evropy v judu dokončena

5.5.2019
 

Ve dnech 23. – 26. dubna 2019 se uskutečnilo v Praze soustředění širšího policejního reprezentačního týmu judistů s cílem přípravy na, pro ně nejdůležitější letošní akci, Policejní mistrovství Evropy v judu, pořádané 9. – 13. května v Maďarsku, a dokončení nominace na tuto akci.

Vzhledem k tomu, že velké mezinárodní akce tohoto typu se nekonají každým rokem a že někteří sportovci z širšího výběru – judistů reprezentující Policii ČR nejsou účastníky vrcholných evropských a světových soutěží, přivítali kladně všichni přizvaní judisté konání soustředění a možnost poměření sil těsně před předpokládaným startem na Policejním mistrovství Evropy.

 

Tréninky a regenerace probíhaly dle předem vypracovaného plánu realizačním týmem, ve složení Petr Šedivák, Martin Hubinka a Jiří Sosna, na dvou místech, v areálu OLYMP CENTRUM SPORTU MV ve Stromovce a, po dohodě s vedením státní reprezentace České republiky, s Vysokoškolským sportovním centrem a představiteli oddílu juda Univerzitního sportovního klubu, v hale Folimanka.

 

Policisté – judisté tak využili jedinečnou možnost trénovat spolu se státní juniorskou a seniorskou reprezentací nejvyšších kvalit pod vedením našeho realizačního týmu a trenérů reprezentace České republiky, což je nezbytný předpoklad pro kvalitní přípravu a úspěšnost sportovců.

 

Realizační tým v závěru soustředění uzavřel návrh nominace pro evropský šampionát. Vycházel při tom z výsledků turnajů z posledních let, a to z Mistrovství UNITOP ČR, z republikových závodů jako jsou Mistrovství ČR, Velké ceny a Extraliga. Dále přihlédnul k současné výkonnosti a momentálnímu zdravotnímu stavu závodníků.

 

Do nominace byli navrženi:

 

-73 kg    Tomáš KLINEC,

-81 kg    Tomáš VESELÝ,

-90 kg    Radim KNÁPEK,

+100 kg Michal MRVA,

-70 kg    Jiřina SKOŘEPOVÁ,

-78 kg    Hana KODEŠOVÁ,

+78 kg   Pavla PRÖLLOVÁ.

 

Popřejme jim při reprezentaci České republiky a Policie ČR hodně zdaru!