Naši plavci patří k evropské špičce. Z Evropských her policistů a hasičů 2018 přivezli 29 medailí!

2.11.2018

Koncem září si sedmička našich plavců, převážně členů policejní plavecké reprezentace, vybrala část své plánové dovolené, provětrala bankovní účty a odjela závodit na 7. evropské hry policistů a hasičů 2018, které se konaly ve Španělsku v okolí Gibraltaru.

Na hry letos přijelo více jak 3000 účastníků z 27 zemí. Závodníci si mohli vybrat z 60 sportovních odvětví a disciplín včetně speciálních soutěží psovodů, jezdců na koních a dovednostní soutěže na motorkách.

Naši borci si vedli na jedničku a předvedli výbornou formu

Vážnou konkurencí jim byli jen plavci z Ruska a čtveřice Poláků. „Měli jsme přihlášeno 33 individuálních startů a šest štafetových závodů. Získali jsme 23 individuálních medailí – deset zlatých, deset stříbrných a tři bronzové. Dále šest medailí ze štafet – jednu zlatou, tři stříbrné a dvě bronzové,“ líčí obrovský úspěch trenér a závodník Pavel Obr.

Doslova železnou lady byla Kristina Bendová, která z bazénu dokázala vylovit celkem sedm individuálních medailí – dvě zlaté a pět stříbrných. „K tomuto úspěchu přidala následující den po ukončení soutěží v bazénu ještě stříbro v moři při závodě v dálkovém plavání na tři kilometry,“ doplnil trenér Obr.

O další umístění na „bednách“ se postarali Pavel Obr (šest zlatých medailí), Lenka Rendlová (dvě zlaté, jedna stříbrná a jedna bronzová medaile), Lukáš Grábl (jedna stříbrná a dvě bronzové medaile) a Petr Růžička (tři stříbrné medaile).

Další členové týmu – Anna Zelingerová obsadila dvakrát 4. a dvakrát 5. Místo, Jiří Jakoubek skončil jednou na 4. a dvakrát na 5. místě. Všichni se podíleli na medailovém úspěchu štafet.