Mistry Policie ČR ve volejbalu se stali policisté Královéhradeckého kraje a policistky z Prahy

12.6.2019
 

Volejbalový areál Dukly Liberec se stal ve dnech 5. – 7. května 2019 dějištěm Policejního mistrovství České republiky ve volejbalu.

Bojovat o titul mistra Policie ČR bylo vysláno z krajských ředitelství policie 11 mužských a 9 ženských týmů. Vítězství z loňského ročníku chtěli obhájit policisté hl. m. Prahy a policistky Jihočeského kraje.

Mistrovství oficiálně zahájil ředitel KŘP Libereckého kraje plk. Mgr. Vladislav Husák, zároveň ředitel mistrovství, a zástupce Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy JUDr. Václav Kuthan. Důstojnost akce zvýšila i účast primátora Liberce Ing. Jaroslava Zámečníka, CSc a hejtmana Libereckého kraje Martiny Půty na slavnostním zahájení.

Všechny zápasy v rámci letošního ročníku byly kvalitativně na vysoké úrovni a velice vyrovnané, ale do bojů o medaile ze základních skupin mohli postoupit ti nejlepší. Finalisté v mužích, ale i v ženách měli stejný počet bodů, koneční pořadí určil poměr míčů, v mužích nakonec rozhodl dokonce pouze jeden míč. Titul mistra Policie ČR ve volejbalu 2019 získali muži Královéhradeckého kraje a ženy z Prahy.

Vzhledem k tomu, že se v říjnu v České republice bude konat Policejní mistrovství Evropy ve volejbalu žen, bylo domácí policejní mistrovství příležitostí k výběru dalších žen do reprezentačního týmu. Posilou bude určitě nahrávačka z Prahy Eliška Stará. Další dvě vybrané ženy své kvality budou muset ještě předvést na zářijovém soustředění.


Výsledky – muži:

 

1.   KŘP Královéhradeckého kraje

2.   KŘP Libereckého kraje

3.   KŘP Jihomoravského kraje

4.   KŘP Moravskoslezského kraje

5.   KŘP hl. m. Prahy

6.   KŘP Pardubického kraje

7.   KŘP Jihočeského kraje

8.   KŘP Ústeckého kraje

9.   KŘP Olomouckého kraje

10.   KŘP Středočeského kraje

11.   KŘP Plzeňského kraje

 

Výsledky – ženy:

 

1.   KŘP hl. m. Prahy

2.   KŘP Ústeckého kraje

3.   KŘP Jihočeského kraje

4.   KŘP Jihomoravského kraje

5.   KŘP Plzeňského kraje

6.   KŘP Libereckého kraje

7.   KŘP Královéhradeckého kraje

8.   KŘP Středočeského kraje

9.   KŘP Pardubického kraje 

Petra Drbohlavová, Petr Pávek