Mistrovství UNITOP České republiky v malé kopané 2013.

12.6.2013
 

Luhačovice 6. června.

Ještě ráno jsem se vracel pro zimní bundu, když jsem se chystal podpořit pořadatele dalšího Mistrovství UNITOP ČR. Tentokrát jsem odjížděl do Zlínského kraje, do lázeňského městečka Luhačovice na mistrovství v malé kopané.

Celá republika se krčila pod deštivou oblohou a teploměr nevěsti vůbec letní počasí. Téměř jsem nevěřil, ale pár kilometrů před Luhačovicemi se mraky rozestoupily a přivítalo mne sluníčko.

Krásný areál města Luhačovic byl vzorně připraven. Bohužel i zde se podepsaly povodně. Ne přímo, ale několik družstev odjelo na pomoc Praze, především Hasiči, ale i policisté z pořádkových jednotek Brno. Celkem tedy přijelo 7 družstev, ale i ty čekají každým okamžikem povel k nástupu na pomoc povodněmi postižených oblastí a to nejen v České republice, ale i družstvo Slovenského UNITOPU bude pokračovat z mistrovství na pomoc Bratislavě.

Mistrovství UNITOP ČR v malé kopané proběhl tedy v zredukovaném počtu, ale na kvalitě utkání to nic neubralo.

Konečné pořadí přineslo vítězství týmu SKP Holešov před SKP Hodonín. Na třetím místě se umístil pořádající tým SKP Zlín před SKP Val. Klobouky.

Ještě závěrečný ceremoniál proběhl pod slunečnou oblohou, vítězné družstvo nastoupilo i s pohárem k focení a v tu chvíli obloha zčernala a jak je letos zvykem nezačalo pršet, ale spustily se proudy vody.


                                                                                  Z Brna Honza Radoberský


mfot4mfot3mfot2