Miláno – 3. světové policejní hry – soutěž v praktické střelbě

22.9.2019
 

Policisté jsou vicemistři světa ve střelbě! Gratulujeme!

Střelci Miroslav Zapletal, Michal Říha a Pavel Svoboda vybojovali stříbrnou medaili v disciplíně praktická střelba v soutěži družstev na 3. světových policejních hrách, které se tento týden konají Miláně. V konkurenci 20 národních policejních reprezentací je to obrovský úspěch. Naši střelci obhájili stříbro z 2. světových policejních her v Abu Dhabi 2017. Vyhrálo družstvo Itálie, třetí skončili Španělé. „Všichni předvedli to nejlepší, co v nich bylo. Každý si vybral svůj díl smůly vzhledem ke specifickému ovládání zbraně značky Beretta 92, která byla jedinou povolenou soutěžní zbraní. To nahrálo domácím závodníkům, neboť italská policie má Beretty ve služební výzbroji. Nelze se tak divit, že ovládli obě kategorie,“ zhodnotil trenér Zdeněk Němeček. V soutěži jednotlivců skončil Miroslav Zapletal 5., Pavel Svoboda 7. a Michal Říha 12. z celkového počtu 102 závodníků.

 

Poměrně dobře si vedlo i družstvo žen ve složení Veronika Tvrdoňová, Nikola Rudinská a Jaroslava Hartmannová, které skončilo na 6. místě z 12 týmů. V soutěži jednotlivců obsadila Veronika Tvrdoňová 7., Nikola Rudinská 15. a Jaroslava Hartmannová 28. místo v konkurenci 39 závodnic.

 

Dvoudenní závodní klání proběhlo na privátní střelnici Uboldo zhruba 20 km od Hotelu Da Vinci, kde jsou všichni účastníci her ubytovaní. Každý den střelci absolvovali pět střeleckých situací. Ty zahrnovaly klasické papírové a kovové terče, nechyběly pojezdy, kyvky a velké množství penalizačních terčů. „Situace nebyly příliš technicky komplikované, což sice umožňovalo dosáhnout velmi rychlých časů, ale každá sebemenší chyba znamenala velkou bodovou ztrátu. Policisté museli střílet rychle, ale nechybovat,“ vysvětlil trenér Zdeněk Němeček.

 

K dosaženým výsledkům gratulujeme!

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR