Judisté přivezli tři bronzové medaile z mistrovství Evropy!

24.8.2015
 

Sedm bronzových, dvě zlaté a jedna stříbrná medaile – dosavadní bilance úspěchů policejních sportovců v letošním roce. Hned třemi bronzovými medailemi a dalšími bodovanými umístěními přispěli judisté, kteří uspěli na Policejním mistrovství Evropy v Drážďanech  (10. – 13. 5. 2015).


UNITOP ČR vyslal do Německa osm závodníků (pět mužů a tři ženy), kteří byli nominováni na základě výsledků domácích soutěží, mezinárodních úspěchů a aktuální fyzické kondice. Policisté – judisté měli možnost soutěžit ve 14 hmotnostních kategoriích. Zastoupení jsme měli v osmi z nich.

 

Policistky dvakrát na stupni vítězů

Ve váze do 78 kg v kategorii žen vybojovala bronzovou medaili naše dlouholetá reprezentantka Pavla Pröllová. „V posledním klání proti technicky vyspělé závodnici z Francie nejprve vedla. Po nečekané a velmi sporné změně rozhodnutí rozhodčích, kteří stav zápasu obrátili ve prospěch závodnice Francie, nebylo již v jejích silách výsledek zvrátit, a prohrála nejtěsnějším rozdílem,“ vysvětlil Petr Šedivák, vedoucí realizačního týmu policejní reprezentace. Pavla Pröllová je dvojnásobnou mistryní Evropy a dvojnásobnou medailistkou z Policejní mistrovství světa v Libyi v roce 2008 (PMS). „Pavla je naší nejúspěšnější reprezentantkou v historii českého policejního juda a stále patří i k evropské policejní judistické špičce,“ dodal vedoucí týmu.

 

Poměrně silné zastoupení žen měla i váhová kategorie nad 78 kg. Zde se prosadila další naše dlouholetá závodnice Jiřina Skořepová, která se na tatami vrátila po několika letech. „Že je stále ve vynikající formě předvedla v rozhodujícím zápase s Francouzkou Jaquetovou. Jiřina zvolila výbornou taktiku a svoji soupeřku porazila ještě před časovým limitem,“ uvedl trenér Martin Hubinka. Také ona si odvezla bronzovou medaili.

 

Třetí bronz pro českou výpravu získal Tomáš Veselý v kategorii do 81 kg, který je vicemistrem PMS v Kazani v roce 2012. Po pěti náročných zápasech nastoupil do duelu s Holanďanem Rouwersem. „Tomáš byl lepší po fyzické i taktické stránce, svému soupeři prakticky nedal šanci. Výhru potvrdil několika velmi dobře provedenými chvaty s vysokým bodovým ziskem,“ zhodnotil trenér Hubinka.

 

Stále se držíme na evropské úrovni, říká Petr Šedivák

Během sportovní akce došlo, jako obvykle, k navázání nových kontaktů a přátelství s kolegy ze zahraničních útvarů. „Díky vynikajícím a především stálým výkonům našich judistů jsme získali několik pozvání na mezinárodní akce, v plánu je např. společné trojutkání mezi ČR, Slovenskem a Rakouskem,“ připomněl Petr Šedivák, podle kterého je úzký kontakt se zahraničím velice důležitý pro udržení českého policejního juda v evropské špičce i do budoucna.

 

Výkony policistů pochválil také bývalý reprezentant v judu Jiří Sosna, který s týmem na šampionát do Německa vycestoval jako delegát UNITOP ČR. „Ziskem 3 bronzových medailí a dalších bodovaných umístění se Policejní mistrovství Evropy 2015 řadí k těm nejúspěšnějším. Naši judisté byli, pod vedením zkušených trenérů, perfektně připraveni po fyzické, taktické i psychické stránce, čímž se dokázali vyrovnat s tlakem okolního prostředí zvláště ve vypjatých momentech utkání,“ zhodnotil Jiří Sosna.Umístění ostatních reprezentantů:

Hana Kodešová (váha do 63 kg) – 5. místo

Adam Jestřebský (váha do 73 kg) – 5. místo

Jindřich Drahoš (váha do 90 kg), vicemistr PMS v Kazani v roce 2012 – 5. místo

Martin Turek (váha do 100 kg) – umístění v první desítce

Martin Dufek (váha nad 100 kg) – 5. místo

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR