Fotbalisté z Moravskoslezského kraje potřetí obhájili titul!

11.7.2019
 

V Praze se ve dnech 25. až 27. června 2019 konalo Policejní mistrovství ČR 2019 ve fotbale mužů. Do turnaje postoupilo z kvalifikace šest nejlepších týmů – reprezentací krajských ředitelství policie Středočeského, Olomouckého, Jihomoravského, Libereckého a Zlínského kraje a kraje Vysočina. Osmičku doplnili finalisté z roku 2017 – zlatý tým Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a stříbrné družstvo Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy.

První den mistrovství odehrál každý tým jeden zápas ve skupině. Druhý den zbylé dva, které rozhodly o jejich umístění v základních skupinách. Hrálo se ve Strašnicích souběžně na fotbalovém stadionu a na umělé trávě za velice teplého až tropického počasí. Roli favorita jednoznačně potvrdili fotbalisté z Moravskoslezského kraje, kteří vyhráli všechny tři zápasy a postoupili z prvního místa ve skupině A. Na druhém místě ve skupině A skončil tým Jihomoravského kraje. Skupinu B vyhráli fotbalisté z Olomoucka, druhý skončil kádr Prahy.

 

Brankář Ostravy Jakub Andrejko nedal soupeři šanci

 

Semifinálová klání vyhráli policisté Moravskoslezského a Olomouckého kraje, kteří se utkali ve finále. Vyrovnaný zápas dvou nejlepších celků skončil v hrací době nerozhodně 0:0, o vítězství kádru Moravskoslezského kraje 4:1 rozhodly penalty. Fotbalisté z Ostravska tak potřetí za sebou obhájili mistrovský titul, což je velký úspěch. Skvělý gólman Ostravy Jakub Andrejko byl právem vyhlášen nejlepším brankářem mistrovství. Ocenění nejlepší hráčzískal kapitán ostravského celku Martin Švec. Nejlepším střelcem se stal Josef Drábek z týmu Olomouckého kraje.

 

O bronzové medaile bojovali fotbalisté Prahy a jižní Moravy. Vzájemný duel skončil vítězstvím Prahy 1:0.

 

Policejní mistrovství ve vzájemné spolupráci pořádaly Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy, Útvar policejního vzdělávání a služební přípravy, UNITOP ČR, OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra a Sportovní policejní spolek Prezidium Praha.

 

Celkové pořadí

1. KŘP Moravskoslezského kraje
2. KŘP Olomouckého kraje
3. KŘP hl. m. Prahy
4. KŘP Jihomoravského kraje
5. KŘP Libereckého kraje
6. KŘP kraje Vysočina
7. KŘP Středočeského kraje
8. KŘP Zlínského kraje

 


kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR