Čeští policisté byli účastníky mezinárodního policejního turnaje v ledním hokeji

19.11.2016

Na pozvání náčelníka moskevské policie generála Baranova se hokejový tým Policie ČR zúčastnil ve dnech 5. – 9. listopadu 2016 v rámci oslav Dne ruské policie („Day of the Russian Police“) mezinárodního policejního turnaje, který se uskutečnil v Moskvě v Ledovém paláci.

Náš tým sehrál na turnaji dvě utkání.

Nejprve svedl velmi vyrovnaný zápas s prvním týmem moskevské policie. V první třetině jsme dali gól nejprve my, Rusové vyrovnali a první třetina skončila 1 : 1, ve druhé třetině vedli Češi 2 : 1, Rusové srovnali skóre na 2 : 2. Ve třetí třetině domácí tým dal gól, naši hokejisté rychle vyrovnali na 3 : 3. V závěru celého utkání další ruský gól změnil skóre na 3 : 4. Odvolání českého brankáře a přesila 6 na 5 již nezměnila skóre celého utkání, ruský tým zvítězil 4 : 3.

V nakumulované únavě po mistrovském turnaji UNITOP ČR v ledním hokeji v Pardubicích (3. – 4. listopadu 2016), po náročném cestování do Moskvy přes Minsk a po velice vyrovnaném a nakonec prohraném prvním moskevském zápase náš tým již neměl silnou motivaci a ve druhém utkání proti druhému týmu moskevské policie prohrál 2 : 5.

Ve finále turnaje první ruský tým hladce porazil finský tým helsinské policie 11 : 2.

Pořadatelé připravili velmi dobré podmínky pobytu v Moskvě. Pro naše i finské policisty

zorganizovali prohlídku Kremlu a účast na slavnostním koncertu v paláci v Lužnikách.

Pro vedoucí delegací byly připraveny velmi zajímavé exkurze seznamující s činností 1. a 2. pohotovostního pluku moskevské policie. Delegátem UNITOP ČR byl plk. Mgr. Vladislav Husák a technickým vedoucím týmu Jiří Jón.

Další podobný turnaj, ale s početnější účastí zahraničních týmů, mají pořadatelé v úmyslu zorganizovat v listopadu 2018.