První zápas se našim fotbalistkám vydařil. Porazily Britky 4:1

21.6.2016

V Praze probíhá 2. policejní mistrovství Evropy ve fotbale žen, které pořádá Unie tělovýchovných organizací, sportovní svaz policistů a hasičů (UNITOP ČR) z pověření Evropské policejní sportovní asociace (USPE).

V úterý 21. června 2016 úderem desáté hodiny dopolední nastoupila reprezentace Policie ČR proti celku Velké Británie. Zápas se konal na stadionu Evžena Rošického za účasti desítky fanoušků. České fotbalistky přišel podpořit také ředitel Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy plk. Mgr. Miloš Trojánek, společně se svým náměstkem pro vnější službu plk. Ing. Zdeňkem Bezouškou a dalšími zástupci pražské policie.

První poločas byl pod taktovkou českého týmu

Do zápasu s Velkou Británií nastoupil český tým zodpovědně a s velkým odhodláním vyhrát. „Hned na začátku jsme postavili nejsilnější sestavu, což se záhy ukázalo jako takticky správné. Výsledek prvního zápasu je vždy tak trochu rozhodující,“ vysvětli vedoucí české fotbalové reprezentace JUDr.) Václav Kuthan. V prvním poločase předvedly naše policistky vynikající hru, měly několik střeleckých šancí a proměnily hned čtyři góly. Třikrát skórovala Lucie Florková, čtvrtý gól střelila kapitánka družstva Bára Hýlová.

Ve druhém poločase Britky zlepšily hru a snížili skóre na 4:1, nicméně více šancí jim Češky již nedaly. „Měli jsme hru pod kontrolou, proto jsme si mohli dovolit v průběhu druhého poločasu vystřídat více hráček, aby měla každá šanci si zahrát,“ vysvětlil jeden z trenérů českých fotbalistek Jan Švácha.  Z vítězství se tak zaslouženě radovala česká reprezentace.

Ve skupině B dnes změřily své síly Němky, úřadující mistryně Evropy z roku 2012, a Francouzsky, které na uplynulém šampionátu skončily druhé. Vzájemný duel dvou nejsilnějších týmů skončil vítězstvím Německa 3:1.

Zítra čeká naši reprezentaci utkání s týmem Dánska. „Soupeře známe z předchozího mistrovství v Dánsku, nicméně mohlo dojít k obměně jejich týmu, proto je nechceme podcenit. Naším prvním cílem je vyhrát ve skupině A. K tomu nám chybí ještě dva krůčky,“ dodal s úsměvem Václav Kuthan.