Jména všech nominovaných na 1st USPE Cup Obstacle Running jsou již známá

9.5.2019
 

Účastníci soustředění

Ve dnech 6. – 7. května 2019 proběhlo v Lanškrounu závěrečné soustředění reprezentantů připravujících se na 1. evropský policejní pohár v terénním překážkovém běhu v Amsterdamu (Nizozemsko, 22. – 24.  května 2019). Soustředění se zúčastnilo 5 mužů a 4 ženy s tím, že cílem soustředění bylo zdokonalit dovednosti nad překážkami, vypilovat techniku jejich překonávání a připravit se na nejrůznější varianty překážek, které by se v samotném závodě mohly objevit.

Smyslem rovněž bylo doplnit tým žen o jednu až dvě závodnice, které se nepodařilo vybrat na předchozím soustředění. První den soustředění proběhl trénink na unikátním překážkovém hřišti, které věrně simuluje podmínky závodiště v Amsterdamu. Všichni zúčastnění museli nejprve společně odběhnout několikakilometrovou trať tak, aby se při překonávání překážek pohybovali mimo komfortní zónu a pociťovali lehkou únavu, stejně jako tomu bude v závodě. Trénink nad překážkami pak probíhal individuálně, kdy si každý poctivě zkoušel úchopy a způsoby překonávání. Vzhledem k tomu, že se v překážkových závodech vyskytují i prvky z gymnastiky, přesunuli se po asi dvou hodinách všichni zúčastnění na workoutové hřiště. Zde si zkoušeli pokročilejší a vysoce náročné triky jako jsou „flying monkey“, „stairway to heaven“ nebo „muscle-up“. Že se jedná o vysilující prvky mající devastující účinek na dlaně dokazují i přiložené fotografie. Druhý den proběhl nominační závod adeptek do reprezentačního mužstva žen a individuální trénink již nominovaných atletů. Závod dokončila pouze jedna z adeptek.

Nicméně s přihlédnutím k aktuální evropské výkonnosti a výsledkům policejního přeboru, který proběhl dne 4. května 2019 v rámci závodu Gladiator Race v Milovicích, byla do reprezentačního týmu nominována pouze Zuzana Šašková, která se ze soustředění omluvila z rodinných důvodů. Svoji evropskou výkonnost však potvrdila v policejních přeborech, kde skončila na druhém místě za již nominovanou Kristýnou Hůrkovou a zároveň porazila i Ivu Nesibovou, která jako jediná dokončila nominační závod. Ta bude plnit roli náhradnice.

Celkově se tak evropského poháru zúčastní 5 mužů (Pavel Hrdina, Jaroslav Kladivo, Martin Turek, Dominik Vacek, Jiří Lukačovič) a 2 ženy (Kristýna Hůrková, Zuzana Šašková) s tím, že všichni nominovaní prokázali kvalitu na evropské úrovni. Soustředění ukázalo, že všichni nominovaní se svědomitě na nadcházejí závody individuálně připravují. Proto si přeji, ať se jim vyhnou jakékoliv zdravotní problémy a zranění a máme tak šanci bojovat o přední příčky.Jakub Schoř


Účastníci soustředěníDominik Vacek a nunčaky Iva Nesibová na překážce přelez - podlez Jarda Kladivo na koulích Jarda Kladivo při triku Flying Monkey Jirka Lukačovič překonává kruhy Kristýna Hůrková elegantně na kruzích Ladislava Zábranská při překonávání překážek Martin Turek na nunčakách Martin Turek při Muscle-upu Monika Maláčová překonává kruhy Pavel Hrdina a jeho dřep na jedné noze na hrazdě Pavel Hrdina a trik Stairway to heaven Účastníci soustředění II Vysoce sofistikovaný způsob překonávání kruhů Pavlem Hrdinou