Golfisté ukončili sezónu – UNITOP GOLF TOUR 2017

6.11.2017

Začátkem října proběhl v Praze v Motole závěrečný turnaj „nultého ročníku“ UNITOP Golf Tour, která je pořádána pro policisty, občanské zaměstnance policie, hasiče a členy policejních sportovních klubů. Golfisté z resortu měli možnost porovnat své umění na šesti turnajích (Skalice, Zlín, Semily, Bítozeves, Botanika, Praha-Motol) a čtyři nejlepší výsledky se jim započítávaly do celkového hodnocení. „Před posledním turnajem nebylo zdaleka nic rozhodnuto. Čekali jsme, jak poměrně těžké hřiště v Motole ovlivní celkové výsledky,“ uvedl ředitel pražského turnaje Petr Pávek.

V kategorii Unitop, HCP 0-56 hrané na stablefordové body zvítězila Leona Nová před Zdeňkem Žáčkem a třetí místo obsadil Petr Hruban. Celkové pořadí Tour opanoval Zdeněk Žáček, druhé místo obsadil Miroslav Skalka a na třetím místě se umístil František Struhař.

Turnaje se jako hráč zúčastnil i prezident UNITOP ČR Vladislav Husák, který předal ceny vítězům a poděkoval ředitelům jednotlivých turnajů za jejich uspořádání i všem hráčům a hráčkám za účast. „Při turnaji došlo, i pro golfisty, k významné události. Ve společné kategorii Unitop a hosté HCP 0-18 zahrál Lubor Novotný na jamce č. 5 „Hole in one“ (jamka zahraná na první úder), což se tak často nestává,“ připomněl Petr Pávek.

Jan Motejlek informoval o chystaných změnách ve vyhodnocování výsledků, nejen v rámci mistrovství UNITOP, ale i v celoročním hodnocení UNITOP Golf Tour 2018. „K doposud vyhlašovaným kategoriím přibyde kategorie na rány. Turnaj o mistra UNITOP i celá Tour tak dostane golfovější kabát,“ vysvětlil Jan Motejlek.