Čeští triatlonisté obsadili 6. místo

31.5.2018

Ve dnech 24. – 27. května 2018 se uskutečnilo v Nizozemí ve městě Almere 4. policejní mistrovství Evropy v triatlonu, na kterém byla zastoupena i Česká republika.

Reprezentační policejní tým tvořili Tomáš Kozel, Petr Minařík, Jan Šmíd, Radek Vyleta a Jan Kundrát. Závodníky doprovázel a podporoval realizační tým ve složení Václav Marek jako vedoucí výpravy, Jiří Hadrava jako trenér a delegát UNITOP ČR Jaromír Vodehnal.

Samotný závod policejního mistrovství Evropy v triatlonu se uskutečnil v sobotu dne 26. května 2018 na tratích olympijského triatlonu o objemech 1,5 km plavání, 40 km cyklistika a 10 km běh a byl vložen mezi další dva civilní závody v duatlonu a triatlonu, což však průběh policejního mistrovství nijak neovlivnilo. Pořadatelé vše s přehledem zvládli.

Analýzou předchozích výsledků policejní reprezentace z 2. policejního mistrovství Evropy v rakouském Kitzbühelu (v r. 2010) a z 3. policejního mistrovství Evropy v německých Brémách (v r. 2014) a na základě prvotní nominace reprezentantů byl dán předpoklad, že je šance získat v soutěži družstev 3. místo. Bohužel odřeknutím účasti našeho nejlepšího nominovaného závodníka Jana Wainera na evropském šampionátu a kvůli zranění Zděňka Sopra se tato šance snížila.

Samotný průběh závodu tomu i nasvědčoval. Od začátku závodu byli v popředí závodníci Německa, Rakouska a Francie, potom naši chlapci společně se Španěly a Švýcary. V cíli závodu v Almere nakonec naši reprezentanti vyrovnali v soutěži družstev umístění z Policejního mistrovství Evropy v Kitzbühelu, kdy skončili na 6. místě, a to z celkového počtu 18 zemí.

V závodu jednotlivců jsme zaznamenali propad ve výsledkové listině oproti mistrovství v Brémách:

Tomáš Kozel – 30. místo,

Jan Kundrát – 33. místo,

Jaroslav Šmíd – 44. místo,

Petr Minařík – 48. místo,

Radek Vyleta – 75. místo.

V soutěži družstev naši reprezentanti obsadili 6. místo za reprezentacemi Německa, Rakouska, Francie, Španělska a Švýcarska.

S odstupem času lze hodnotit vystoupení českých reprezentantů na 4. policejní mistrovství Evropy v triatlonu vzhledem k celkovému umístění v soutěži družstev jako úspěšné. Na tomto mistrovství byla zatím největší konkurence co do kvality i co do počtu závodníků. Ve startovní listině bylo celkem 85 soutěžících, což je o 21 více než v Brémách a v Kitzbühelu. Do soutěže družstev se zapojilo o 5 týmů více než v Brémách.