Zlaté medaile vybojovali ragbisté z Jižního Walesu

10.5.2017
 

Na stadionu Markéta v Praze 6 se v sobotu 6. května 2017 uskutečnilo historicky první mistrovství policistů a hasičů v sedmičkovém ragby, které pořádala Ragbyová akademie Olymp Praha ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie hl. m. Prahy a Unií tělovýchovných organizací Policie ČR, sportovním svazem policistů a hasičů, z.s.


Své síly změřilo pět družstev – tři týmy policistů a hasičů z České republiky a dva zahraniční celky – z Paříže a Jižního Walesu. Mistrovský titul si odvezli hasiči z Jižního Walesu. Druhé místo obsadili policisté z Paříže a z bronzových medailí se radoval tým policie z jižní Moravy. Čtvrtí skočili hasiči z Prahy a na pátém místě ragbyový tým pražské policie.

 

„Turnaj se vydařil, všichni byli spokojeni a to je pro nás důležité. Rádi bychom poděkovali za spolupráci Krajskému ředitelstvím policie hl. m. Prahy a UNITOPU ČR, s jejichž přispěním jsme mohli turnaj uspořádat. Doufáme, že se nám povedlo odstartovat tradici mezinárodních ragbyových turnajů pro složky IZS v České republice,“ uvedl organizátor turnaje Ondřej Loučka.

 

Ragby je fyzicky a psychicky náročný sport, který vychovává k disciplíně, úctě k soupeřům, rozhodčím, i vlastním spoluhráčům. „Mladí lidé, kteří se rekrutují z ragbyového prostředí, mají všechny předpoklady, které musí mít policista nebo hasič. Jsou odolní, ctí pravidla, jsou komunikativní, zvyklí uznávat osobnosti a kolektiv,“ připomněl policista Ondřej Loučka, který stál u zrodu ragbyového týmu pražské policie.

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR10 11 12 13