Volejbalistky přivezly z Ruska bronzové medaile!

1.6.2016
 

Tým policejní volejbalové reprezentace žen slaví další velký úspěch – obsadil třetí místo na evropském šampionátu.V Kazani v Rusku se ve dnech 18. – 25. května 2016 konal 3. ročník policejního mistrovství Evropy ve volejbale žen, které organizovala Ruská policejní sportovní asociace Dynamo z pověření Evropské policejní sportovní unie (USPE). O mistrovský titul se utkalo osm nejlepších evropských celků, mezi kterými nechyběl tým české policejní volejbalové reprezentace – mistr Evropy z roku 2013.

 

Policistky pod vedením trenéra Stanislava Mitáče vybojovaly bronzovou medaili po výhře nad celkem Francie, který porazily suverénně 3:0 na sety (25:7, 25:13 a 25:13). „Na zápas s týmem Francie jsme byly důsledně a dostatečně připraveny. Bojovaly jsme doslova o každý míč, za každou cenu jsme chtěly vyhrát,“ zhodnotila odhodlání českého týmu v rozhodujícím zápasu o bronzovou medaili policistka Pavla Tůmová. Český tým předvedl vynikající hru a vysloužil si pochvalu i od trenéra Stanislava Mitáče.


V průběhu závěrečného ceremoniálu byly vyhlášeny nejlepší hráčky policejního mistrovství. „Cenu za nejlepší smečařku převzala Michaela Bláhová a další z našich hráček, Michaela Slabová, získala cenu ,fair play‘,“ uvedl trenér Mitáč. České volejbalistky jsou v rámci USPE vnímány velice kladně, o čemž svědčí uvedení dlouholeté reprezentantky Policie ČR, kapitánky týmu, Martiny Kubánkové do nové kategorie – „Síně slávy“. „Byla jsem velice překvapena, protože jsem toto ocenění nečekala. Za svoji sportovní kariéru jsme s reprezentací získaly jednu zlatou a dvě bronzové medaile na evropských šampionátech a Plaketa USPE je pro mne pomyslnou „třešničkou na dortu“, krásnou tečkou za ukončením mé aktivní kariéry,“ přiznala s dojetím Martina Kubánková, která v policejní reprezentaci strávila 8 let.

 

Jedna prohra ve skupině    

Zápasy ve skupinách odstartovaly krátce po slavnostním ceremoniálu, který se odehrál ve velkolepém stylu přímo ve volejbalové hale Dynamo Kazaň v pátek 20. května. Domácí celek Ruska byl z pozice pořádající země nasazen jako jednička ve skupině A společně s týmem Francie, Velké Británie a Rakouska. Skupinu B tvořily policistky České republiky, Německa, Slovenska a Finska.

První zápas proti silnému týmu Německa našim policistkám nevyšel. Po vyrovnaném výkonu obou celků podlehly 1:3 na sety (18:25; 25:27; 27:25; 23:25). „Tato prohra nás velice mrzela, nicméně jsme ji vnímaly jako výzvu do dalších bojů,“ uvedla členka realizačního týmu Tůmová. Velká motivace našich volejbalistek se projevila v dalším utkání s týmem Slovenska, který porazily 3:0 na sety (25:10, 25:14 a 25:8). Posledním soupeřem v základní skupině byl celek Finska. „Bylo nám jasné, že vítěz tohoto utkání bude hrát o jednu z medailí, proto jsme nic neponechali náhodě,“ řekl trenér Mitáč. Proti Finkám nastoupily naše policistky poprvé v modrých dresech a ty jim přinesly štěstí. „První rozehry se nám nedařily, Finky si věřily, ale postupně podlehly našemu tlaku. Dobře jsme útočily i bránily, vyhrály jsme zaslouženě 3:0 na sety,“ vylíčila průběh rozhodujícího zápasu, kterým si naše hráčky zajistily postup do semifinále, Pavla Tůmová.

 

Rusko roli favorita potvrdilo

Do semifinále se český tým probojoval po výhře nad Slovenskem a Finskem z druhého místa ve skupině B, proto nastoupil proti vítězi skupiny A – favorizovanému celku Ruska. „Čekaly jsme, že Rusko, jako pořádající země, připraví opravdu velice silný tým a náš předpoklad se vyplnil,“ uvedla kapitánka družstva Martina Kubánková. „První set se nám nevydařil, ale ve druhém a třetím setu jsme předvedli velice dobrou hru. Troufám si říci, že jsme byli pro ruský tým vyrovnaným soupeřem,“ přiblížil semifinálový zápas trenér Mitáč. Rusky ve finále porazily tým Německa 3:0 na sety a zaslouženě se tak radovaly ze zisku zlaté medaile.

 

S českým týmem byl v Rusku delegát Unie tělovýchovných organizací PaedDr. Josef Haupt. „Kvalita hry jednotlivých týmů se rok od roku zvyšuje. Naše policistky si vedly znamenitě, ukázaly houževnatost, bojovnost, byla na nich vidět touha po medaili. V konkurenci, která byla v Rusku, je zisk bronzové medaile velkým úspěchem,“ uvedl Josef Haupt, podle kterého je úspěch týmu také zásluhou dobrého trenéra a celého realizačního týmu. „Snažíme se sportovcům vždy zajistit ty nejlepší podmínky,“ dodal Haupt.

 

Pořadí družstev – 3. policejní mistrovství Evropy ve volejbale žen 2016

 

1. Rusko

2. Německo

3. Česká republika

4. Francie

5. Finsko

6. Slovensko

7. Velká Británie

8. Rakouskokpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR