Volejbalistky odletěly do Ruska na evropský šampionát

18.5.2016
 

V Kazani v Rusku se koná 3. ročník policejního mistrovství Evropy ve volejbale žen, které organizuje ve dnech 18. – 25. května 2016 z pověření Evropské policejní sportovní unie (USPE) Ruská policejní sportovní asociace Dynamo.


Do Ruska dnes (18. května 2016) odletěl tým české policejní volejbalové reprezentace v čele s trenérem Stanislavem Mitáčem a delegátem UNITOP ČR PaedDr. Josefem Hauptem. Šampionát bude slavnostně zahájen v pátek 20. května. Bezprostředně poté začnou jednotlivé zápasy ve skupinách. Své síly změří osm nejúspěšnějších evropských celků. Domácí celek Ruska je z pozice pořádající země nasazen jako jednička ve skupině A společně s týmem Francie, Velké Británie a Rakouska. Skupinu B tvoří policistky České republiky, Německa, Slovenska a Finska.

 

Obhájit titul nebude jednoduché

České volejbalistky vyhrály 2. policejní mistrovství Evropy, které se konalo v Praze v roce 2013. V Rusku proto budou patřit k favoritům, stejně jako tým Německa a Ruska. „Po zkušenostech z minulých let víme, kdo je silným soupeřem, ale podcenit nemůžeme ani ostatní týmy, zejména Rakousko a Slovensko,“ zdůraznil trenér, který byl nucen sestavit nový manšaft. „Zhruba polovina hráček původní sestavy družstvo opustila, ať již ukončily studium na Policejní akademii ČR, a tím již nesplňují podmínky účasti na policejních soutěžích nebo se věnují mateřským povinnostem,“ vysvětlil změnu týmu trenér Mitáč, kterému se podle jeho slov podařilo najít nové, šikovné hráčky. Kapitánkou české policejní reprezentace je stále Martina Kubánková, která Policii ČR reprezentovala na všech třech evropských šampionátech. „Počítáme s tím, že Rusko připraví velice silný tým,“ uvedla Kubánková. Obhájit titul tak nebude jednoduché. „Kvalita hry se rok od roku zvyšuje. Proto zisk jakékoliv medaile na evropském šampionátu bude pro nás velkým úspěchem,“ řekl viceprezident UNITOP ČR Josef Haupt.

 

 

Harmonogram mistrovství:

20. – 22. května – zápasy ve skupinách

23. května – zápasy o postup

24. května – zápasy o umístění na 3., 5. a 7. místě a finálový turnaj

 

První zápas odehrají české policistky v pátek 20. května od 13.00 hodin s týmem Německa.

Držíme palce!

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

UNITOP ČR