Vítězkou XVII. ročníku „Grand Prix“ je Martina Vysloužilová s koněm Prestige

7.6.2015
 

Poslední květnový víkend se v jezdeckém areálu Panská Lícha v Brně uskutečnil 18. ročník Mezinárodního policejního mistrovství České republiky 2015 v jízdě na koni.

 Akci pořádala Policie ČR ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Jihomoravského kraje a Sportovním klubem policie Kometa Brno, který je jedním ze 115 klubů sdružující Unie tělovýchovných organizací Policie ČR, pod záštitou policejního prezidenta brig. gen. Tomáše Tuhého, hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška a primátora statutárního města Brna Petra Vokřála.

 

Slavnostní zahájení se vší grácií

Defilé mezinárodních policejních jízdních ekip ve slavnostních uniformách, které proběhlo v pátek 29. května 2015 na náměstí Svobody v Brně, si nenechaly ujít desítky návštěvníků i řada významných hostů. Za doprovodu Hudby Hradní stráže a Policie ČR se představili policejní jezdci z Polska, Ruska, Slovenska, Maďarska, Anglie a České republiky.

 

Vlastní závody odstartovaly v sobotu, kdy tři desítky jezdců absolvovaly skokové derby a trať dlouhou 1500 metrů, na které nechyběly náročné vodní a parkurové překážky. Organizátoři připravili pro návštěvníky bohatý doprovodný program – ukázky práce policistů ze speciální pořádkové jednotky a oddělení služební kynologie, k vidění byla také policejní technika i vrtulník Letecké služby Policie ČR.

 

Mistrovský titul zůstal v Brně

Divácky nejoblíbenější disciplínou byl tradičně policejní parkur. „Jezdci s koňmi museli zvládnout dvanáct speciálních překážek. Jejich úkolem bylo například překonat hořící překážky, rozrazit simulovaný dav lidí nebo obřím fotbalovým míčem shodit z podstavce míček. Vyžadovalo to odvahu jezdce i absolutní poslušnost koně,“ vysvětlil ředitel sportovního klubu Kometa Brno Jan Radoberský, který se na zajištění mistrovství podílí již řadu let.

 

Vítězkou XVII. ročníku „Grand Prix  Policie ČR v jízdě na koni“ a XVIII. ročníku „Mistrovství policie ČR v jízdě na koni“ se  stala domácí závodnice Martina Vysloužilová na koni Prestige z oddělení služební hipologie Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, která tak obhájila loňské vítězství.

 

Na druhém stupni vítězů stanul Grzegorz Wypchlak s koněm Don Camilo z Polska. Bronz získal Miroslav Holý na koni Sacramoso Aurelia z Městské policie Ostrava.

 

Více o akci na: www.kometabrno.cz

Foto: SKP Kometa Brno

 

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

UNITOP ČR