Věřím, že máme šanci bojovat o jednu z medailí, říká trenér našich volejbalistek

5.10.2013
 

Již za několik dnů se v Praze uskuteční 2. Policejní mistrovství Evropy ve volejbale žen. V rámci závěrečné tréninkové přípravy před šampionátem odehrály naše volejbalistky dvě přátelská utkání s týmem Holandska.

První utkání proběhlo v pátek 20. září 2013 ve sportovní hale Policejního volejbalového klubu (PVK) Olymp Praha v Přípotoční ulici. Skončilo vítězstvím pro české hráčky, které své soupeřky porazily 3:0 na sety (25:18, 25:13, 25:14). Štěstí našim hráčkám přálo i v druhém utkání o den později, v sobotu 21. září 2013, kdy ve sportovní hale v Odoleně Vodě, zvítězily rovněž 3:0 na sety (25:22, 25:17, 25:16).

 

I přes vítězství české reprezentace se družstvo Holandska jeví jako silný soupeř, kterého nemůžeme podcenit, míní trenér našich volejbalistek Stanislav Mitáč. „Mám z výsledku utkání velkou radost, neboť Holanďanky patří k úspěšnějším celkům. Jedná se o zkušené družstvo, jehož hráčky hrávaly v nejvyšších holandských soutěžích. V Evropě se pohybuj mezi 5.–6. místem. Dvakrát jsme je nyní porazili, což pro nás může být dobrým startem na blížící se šampionát, kde je tým Holandska naším prvním soupeřem ve skupině A,“ uvedl trenér Mitáč.

 

Realizační tým našich sportovkyň vsadil před mistrovstvím na důkladnou přípravu. Volejbalistky absolvovaly několikadenní soustředění, které probíhalo společně s extraligovým družstvem žen PVK Olymp Praha. „Troufám si říci, že příprava splnila účel, což se odrazilo na kvalitě hry během přátelského utkání,“ zhodnotil trenér výkonnost svých svěřenkyň.

 

České volejbalistky mají za sebou řadu úspěchů. Na posledním Policejním mistrovství Evropy ve volejbale žen, které se konalo v roce 2009 ve Francii,  získaly bronzovou medaili.  Šanci na některou z medailí mají proto i letos.

 

Jako hostitelská země byla Česká republika zařazena do skupiny A. V této skupině se české hráčky utkají s volejbalistkami z Nizozemí, z Rakouska a z Německa. Ve skupině B své síly změří Slovenky, Rusky, Francouzky a Finky.

 

K favorizovaným celkům patří bezesporu týmy Německa a Ruska. „O našem úspěchu bude rozhodovat výsledek úvodního utkání s Holandskem,“ míní trenér a dodává, že díky poměrně příznivému losu máme šanci bojovat o jednu z medailí. „To je také naším cílem a já svým svěřenkyním věřím,“ uzavírá Stanislav Mitáč.

Policejní mistrovství Evropy ve volejbale žen se uskuteční ve dnech 15.–20. října 2013 ve sportovní hale v Odoleně Vodě. Akci pořádá Unie tělovýchovných organizací Policie ČR, svaz policejních sportovních klubů (UNITOP ČR) na základě pověření Evropské policejní sportovní unie (USPE) ve spolupráci s Centrem sportu Ministerstva vnitra ČR a Policií ČR.

Český volejbalový tým se představí v tomto složení

 

Nahrávačka: Iveta Halbichová

Libera: Kristýna Zoulová, Gábina Volfová

Smečařky: Adéla Bartková, Eva Hodanová, Andrea Sládková, Vlaďka Valášková, Michaela Bláhová

Blokařky: Tereza Vinklerová, Martina Kubánková, Jiřina Karvánková, Kateřina Suchoňová

 

Přípravu hráček zajišťuje realizační tým, který vede Jiří Zlatník. Trenérem družstva je Stanislav Mitáč, asistentkou Pavla Tůmová. Důležitou osobou, která nesmí v realizačním týmu nikdy chybět, je masér Jan Svoboda.

 

UNITOP ČR

kpt. Mgr. Petra Srnková


DSC_0144DSC_0143