Velký úspěch českých střelců na Policejním mistrovství Evropy

1.7.2019

Ve dnech 17. – 21. června 2019 proběhlo v Německu v Suhlu Policejní mistrovství Evropy ve sportovní střelbě. Tohoto mistrovství se zúčastnilo 112 závodníků z 19 evropských států. Účastníci absolvovali 238 startů v puškových a pistolových disciplínách.

Českou republiku reprezentoval tým 9 střelců. Pro puškové disciplíny byli nominováni Petr Adamec, Milan Pospíšil, Michal Rozum, Josef Polák, pro pistolové disciplíny pak Jindřich Skupa, Lubomír Petera, Daniel Medek, Ladislav Kraus a Radovan Kluka.

Výpravu doprovázel Jiří John v roli delegáta UNITOP ČR, Josef Polák, který zastávalfunkci trenéra, vedoucího týmu a zároveň se zapojil jako střelec do závodu, asistentem trenéra byl Pavel Adamec.

Naše policejní reprezentace se účastnila bojů v sedmi disciplínách, což reprezentovalo 14 startů.

Velkým úspěchem bylo získání 1. místa a zlaté medaile Jindřicha Skupy ve velkorážní pistoli 25 m. Ladislav Kraus obsadilve vzduchové pistoli 10 m 3. místo. Kromě těchto dvou medailových pozic získali naši borci ve finálových bojích, tzn. do 8. místa, ještě šest dalších umístění, a to 1 čtvrté, 2 pátá, 1 šesté, 1 sedmé a 1 osmé místo – viz výsledky.

Sportovní střelba má u policie dlouhodobou tradici a vystoupení našich reprezentantů na Policejním mistrovství Evropy ve sportovní střelbě v letošním roce lze hodnotit za vynikající.

Petra Drbohlavová, Josef Polák

Výsledky

naši representanti v uniformách v očekávání zahájeníslavnostní zahájení na náměstí sjednocení v centru města zvaného Waffenstadt (tedy město vyrábějící zbraně)soutěž ve střelbě ze vzduchovky na 10m