V policejním víceboji uspěli ti nejlepší

4.6.2018

V areálu Školního policejního střediska Sadská ve Středočeském kraji se ve dnech 29. května až 1. června 2018 konal policejní víceboj, který ve vzájemné spolupráci organizovaly Krajské ředitelství policie Středočeského kraje, Útvar policejního vzdělávání a služební přípravy, UNITOP ČR a Sportovní klub policie Nymburk. Třídenní sportovní klání prověřilo fyzickou zdatnost i psychickou odolnost 49 závodníků (z toho 14 žen), kteří plnili náročné disciplíny v kategorii jednotlivců a družstev.

V soutěži jednotlivců absolvovali policisté překážkovou dráhu, plavání se záchranou tonoucího, policejní cross a střelbu. Zvítězili Jan Materna (kategorie M3), David Sunkovský (kategorie M2) a Martin Hovorka (kategorie M1). Mezi ženami byly nejlepší Adéla Petráčková (kategorie Ž1) a Jana Schubertová (kategorie Ž2).

Soutěž smíšených družstev (3 muži z každé věkové kategorie a 1 žena) zahrnovala běh terénem a plnění různých úkolů z policejních činností. Zlaté medaile získalo družstvo závodníků Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje, stříbrnou medaili si odvezl tým Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje a bronz policisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.