V dámské čtyřhře jsme měli medaili na dosah

31.7.2017
 

Ve dnech 23. až 30. června se v Budapešti konalo v pořadí již 9. policejní mistrovství Evropy v tenisu, kterého se zúčastnili sportovci z 19 evropských zemí. Českou republiku zde reprezentovalo šestičlenné družstvo tenistů – Vladislav Bílek, Roman Ledvina, Richard Plch, David Telnar, Nikola Marhoulová a Michaela Pechová. Spolu s nimi odjel do Maďarska trenér Jan Ségl a delegát UNITOP ČR Pavel Přibyl.

Náš tým sice nepřivezl žádnou medaili, ale i tak hráči předvedli pěkné výkony. „Poprvé v historii se naše tenistky probojovaly ve čtyřhře až do semifinále, kde podlehly Němkám a čekal je zápas o bronzovou medaili,“ uvedl trenér Jan Ségl. Štěstí nám bohužel nepřálo a Nikola Marhoulová s Michaelou Pechovou podlehly další německé dvojici Katrin Hegel a Nicole Seitenbecher, čímž skončily na čtvrtém místě. „Čtvrté místo na evropském mistrovství, kde je velká konkurence poloprofesionálních tenistů, je velký úspěch,“ dodal delegát UNITOP ČR Pavel Přibyl.

 

Po dlouhých letech se též probojoval mezi osm nejlepších tenistů Evropy náš nejlepší hráč David Telnar. „V současné době je v mužské kategorii poměrně obtížné probojovat se mezi evropskou špičku, neboť řada reprezentací má ve svých týmech hráče z okruhu ATP. V ženské kategorii je situace jiná, proto se v následujícím přípravném období chceme zaměřit na zdokonalení herních dovedností právě u žen,“ vysvětlil Jan Ségl.

 

Další mistrovství Evropy v tenisu se bude konat v Německu v roce 2021.

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR