V Brně se uskutečnil 19. ročník mezinárodního mistrovství Policie ČR v jezdectví

15.6.2016
 

Sportovní klub Policie Kometa Brno, který je jedním ze spolků Unie tělovýchovných organizací policie ČR, sportovního svazu policistů a hasičů (UNITOP ČR), se již každoročně podílí na uspořádání Mezinárodního mistrovství Policie ČR v jezdectví v Brně.Záštitu nad akcí, která se díky velké účasti a zajímavému doprovodnému programu, stala vyhledávanou událostí zástupců Policie ČR, mimoresortních organizací i široké veřejnosti, převzali policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý, hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a primátor statutárního města Brna Petr Vokřál.

 

Mistrovství odstartovalo v pátek 27. května na náměstí Svobody v Brně, kde se za doprovodu Hudby Hradní stráže a Policie ČR představily jízdní ekipy ze sedmi evropských států. Sobotní závody proběhly v jezdeckém areálu Panská Lícha. „Letos jsme zaznamenali mimořádnou účast zástupců ze zahraničí, kteří zvýšili kvalitu závodu. Více jak tři desítky jezdců čekalo skokové derby a trať dlouhá 1 500 metrů s náročnými vodními a parkurovými překážkami,“ uvedl Jan Radoberský ze Sportovního klubu Policie Kometa Brno. V této disciplíně kraloval Michal Slezák z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje v sedle koně Luiggiho.

 

Divácky atraktivní policejní parkúr vyhrál Radek Šejstal z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje s koněm Lucasem. „Jezdci museli překonat dvanáct speciálních překážek, které simulovaly práci jízdních jednotek policie, např. přeskočit oheň, střílet na terče či přejít přes sklopnou lávku,“ doplnil Jan Radoberský. Celkovou vítězkou 19. ročníku mezinárodního mistrovství Policie ČR v jízdě na koni se stala Eliška Vaculíková s Derwiszem z oddělení služební hipologie Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.

 

V bohatém doprovodném programu nechyběly ukázky z výcviku služebních psů nebo zásah policistů speciální pořádkové jednotky. Diváci si mohli rovněž prohlédnout vrtulník Letecké služby Policie ČR.


 

Foto: archiv SKP Kometa Brno

http://www.kometabrno.cz/jezdectvi/jezdectvi.htm
kpt. Mgr. Petra Srnková

UNITOP ČR