Světový policejní pohár v ledním hokeji bude opět v Liberci

28.3.2017
 

Do soutěže o titul mistra světa se přihlásilo deset policejních hokejových reprezentací z devíti evropských států.


Již za měsíc, ve dnech 18.–24. dubna 2017, se město Liberec stane dějištěm Světového policejního poháru v ledním hokeji 2017, který pořádá Unie tělovýchovných organizací Policie ČR, sportovní svaz policistů a hasičů, z.s. ve spolupráci s Policií ČR a Ministerstvem vnitra ČR. Záštitu akci poskytli policejní prezident Tomáš Tuhý a ministr vnitra Milan Chovanec.

 

Světový policejní pohár v ledním hokeji se ve Svijanské aréně v Liberci uskuteční již podruhé. Poprvé se zde konalo v roce 2015, kdy český policejní mančaft vybojoval bronzové medaile po vítězství nad týmem Švýcarska 8 : 1. Mistrem světa roku 2015 se stal favorizovaný celek Slovenska a stříbrnou příčku obsadili policisté z Ruska.

 

Budeme opět usilovat o jednu z medailí, říká trenér Daněk

Do turnaje je přihlášeno deset policejních reprezentací z devíti evropských zemí, které se utkají o mistrovský titul. Dva týmy budou reprezentovat Rusko, po jednom Českou republiku, Maďarsko, Slovinsko, Rakousko, Německo, Finsko, Francii a Slovensko.

 

 

 

Tým policejní hokejové reprezentace, který na Světovém policejním mistrovství v ledním hokeji v roce 2015 vybojoval bronzové medaile.

 

 

Český tým je z pozice pořadatelské země nasazen jako jednička ve skupině A a úřadující mistr světa, celek Slovenska, jako jednička ve skupině B. “Vzhledem k tomu, že Rusko vysílá reprezentační družstva dvě, byl tým Policie Moskva zařazen jako dvojka do skupiny A a tým Dynama Kazaň jako dvojka do skupiny B,“ upřesnil prezident UNITOP ČR Vladislav Husák a dodal, že rozlosování zbylých týmů do skupin proběhne těsně před zahájením mistrovství. K favoritům šampionátu budou zcela jistě patřit opět týmy Ruska a Slovenska. „S oběma ruskými celky jsme měli možnost sehrát přátelská utkání koncem loňského roku u příležitosti oslav Dne ruské policie v Moskvě. Oba zápasy jsme prohráli. Kvalita ruského hokeje je opravdu na vysoké úrovni,“ uvedl trenér české policejní hokejové reprezentace Jan Daněk a dodal, že i my máme řadu kvalitních hráčů, proto se i letos bude snažit postavit silný mančaft, který bude usilovat o jednu z medailí. „Chtěli bychom úspěch z předešlého mistrovství alespoň zopakovat, to je náš cíl,“ dodal s úsměvem trenér Daněk.

 

Hokejisté absolvovali první soustředění. O sestavě kádru trenéři teprve rozhodnou

Realizační tým připravil pro policisty dvě soustředění, během kterých si trenéři mohou vybrat nejlepší hráče a sestavit silný reprezentační kádr. První soustředění, které absolvoval širší výběr 35 policistů, se konalo ve dnech 15.–17. března 2017 v Chrudimi. „V dopoledních hodinách jsme trénovali základní herní dovednosti – řešení situací jeden na jednoho, dva na jednoho až po herní situaci pět na tři. Odpolední fáze tréninku byla zaměřena na hru, kde pozvaní policisté, kteří se snažili dostat do nominace, sehráli vzájemné utkání. S druhým trenérem, Luďkem Bergerem, jsme hráče pozorovali, abychom postavili silný tým, který by měl šanci získat jednu z medailí,“ vysvětlil Jan Daněk. Druhé soustředění proběhne od 10. do 12. dubna v Liberci. „Toho se zúčastní již zúžený výběr 25 policistů. Teprve poté rozhodneme o konečné sestavě naší reprezentace, která za poslední dva roky prošla generační obměnou,“ uzavřel trenér Daněk.

 

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR

24. března 2017