Světové policejní mistrovství v ledním hokeji se nezadržitelně blíží!

27.3.2015
 

Ve dnech 13.-19. dubna 2015 se ve Svijanské areně v Liberci uskuteční Světové policejní mistrovství v ledním hokeji, které pořádá Unie tělovýchovných organizací Policie ČR, sportovní svaz policistů a hasičů (UNITOP ČR) ve spolupráci s Ministerstvem vnitra ČR a Policií ČR. Na šampionát je přihlášeno deset policejních hokejových celků, které se utkají o mistrovský titul. Dva týmy budou reprezentovat Švýcarsko, po jednom Německo, Rakousko, Slovensko, Slovinsko, USA, Rusko, Českou republiku a chybět nebude ani celek Kanady, který si s potvrzením účasti dával na čas.
„Účast policistů z Kanady byla dlouho nejistá, vedli jsme poměrně zdlouhavá jednání. Jsme rádi, že došlo k dohodě,“ uvedl Jiří John z organizačního výboru UNITOP ČR. Fanoušci hokeje se tak mají na co těšit.

 

Navážeme na úspěch ze Švýcarska?

Realizační tým české policejní hokejová reprezentace měl nelehký úkol. Sestavit tým, který bude schopen navázat na úspěch z roku 2011, kdy tehdejší kádr získal bronzovou medaili na neoficiálním Mistrovství světa policistů, armády a pohraniční stráže v ledním hokeji ve švýcarském Lyss po vítězství nad Itálií 12:2. „V utkáních základních skupin jsme hráli velice dobře. Prohráli jsme až poslední zápas v kvalifikaci se Švýcary,“ přiblížil průběh mistrovství jeden z managerů reprezentace Jindřich Janáček, podle kterého nelze zapomenout na atmosféru při utkání s Itálií. „Stadion byl zaplněn do posledního místa. Hráli jsme podstatně lépe, brzy jsme se dostali do vedení a všichni nám fandili,“ doplnil Janáček.

 

Od roku 2011 prošlo družstvo obměnou. „Většina hráčů současného výběru hraje soutěže v rámci svazu Ledního hokeje ČR, jsou zde bývalí hráči I. a II. ligy, krajských přeborů, všichni jsou to aktivní sportovci,“ upřesnil Janáček a dodal, že základem úspěchu je nejen dobrý kádr, ale i trocha toho štěstí.

 

Více informací o šampionátu v Liberci najdete na:

http://www.police-hockey.com/

 

Fotografie českého policejního týmu z Mistrovství světa policistů, armády a pohraniční stráže v ledním hokeji v roce 2011kpt. Mgr. Petra Srnková

UNITOP ČR