Splnili jsme si první cíl – vyhrát ve skupině, říká trenér Mitáč

7.10.2013
 

Pátek 18. října 2013 byl pomyslným dnem „D“ Policejního mistrovství Evropy ve volejbale žen, neboť se hrála poslední utkání v základních skupinách. Ta rozhodla o pořadí jednotlivých celků.

Ve skupině A se střetla dvě doposud neporažená družstva – Česká republika a Německo. České volejbalistky dokázaly favorizované Němky porazit 3:0 na sety.

„Do zápasu jsme nasadili nejsilnější sestavu, prakticky všechny hráčky, které hrály úvodní utkání s Holandskem,“ vysvětluje trenér českého policejního volejbalového týmu Stanislav Mitáč.

 

Vyplatila se také důkladná příprava, zejména vyhodnocení videozáznamů úvodního zápasu Německa s Holandskem. „Dnešnímu utkání předcházela taktická porada s družstvem. Podrobně jsme si rozebrali některé technické a taktické momenty hry soupeře,“ upřesňuje trenér a jedním dechem dodává, že se to vyplatilo. „Jsem rád, že hráčky dodržely všechna má doporučení a taktické rady a dokázaly je uplatnit ve hře, což bylo znatelné. Za to je velice chválím,“ říká Mitáč.

 

Vstup do utkání s Německem se nám vydařil. „Měli jsme dobrý začátek. Zlom ve hře nastal v okamžiku, kdy Míša Bláhová šla na servis a díky několika kvalitním podáním jsme zvýšili ze stavu 8:6 na 16:9. Jednoznačně pak bylo jasné, kdo vyhraje první set,“ přibližuje atmosféru zápasu trenér Mitáč.

 

Průběh druhého setu byl téměř shodný, české hráčky hrály skvěle a nedaly Němkám šanci. Třetí set byl poměrně vyrovnaný. „Němky po druhém prohraném setu ztratily zábrany a i za nepříznivého stavu se snažily skóre zápasu obrátit. V jednu chvíli dokonce vedly 18:16, ale konec zápasu se otočil v náš prospěch. Vyhráli jsme 3:0 na sety,“ líčí trenér a dodává, že si vítězstvím ve skupině český tým splnil první cíl, který si stanovil.

Divákům ve Sportovní hale Odolena Voda se dnes představily dva technicky dobré celky, které předvedly velice pěkný a kvalitní volejbal srovnatelný s úrovní nejvyšších soutěží. „Je vidět, že zde má volejbal letitou tradici, o čemž svědčí zájem fanoušků, kteří i dnes zaplnili halu,“ říká viceprezident Unie tělovýchovných organizací Policie ČR PaedD. Josef Haupt. Právě jim patří velké podkování za skvělou sportovní atmosféru a podporu českému týmu.  


Untitled1Untitled2
Výsledky ve skupinách

(podrobné výsledky najdete na: http://www.police-volleyball-women.com/results.htm)

Skupina A                                 Skupina B

  1. Česká republika                           Rusko
  2. Německo                                       Finsko
  3. Holandsko                                    Slovensko
  4. Rakousko                                      Francie

 

 

UNITOP ČR

kpt. Mgr. Petra Srnková