Soutěž Máš na to! Vyhráli studenti z Hranic

11.4.2018
 

V areálu Sportovního klubu policie Kometa Brno (SKP Kometa Brno) se v pátek 13. dubna 2018 konalo moravské finále soutěže středních škol – MÁŠ NA TO! 

Akci pořádalo Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje ve spolupráci s SKP Kometa Brno pod záštitou policejního prezidenta a hejtmana Jihomoravského kraje.

Soutěžilo patnáct týmů z jedenácti středních škol. „Do finále se probojovalo vždy pět týmů z krajských kol, která se konala na jižní Moravě, v Olomouckém kraji a na Vysočině,“ uvedl viceprezident SKP Kometa Brno Jan Radoberský. Cílem akce bylo prezentovat atraktivitu a náročnost policejní práce a netradiční formou ji přiblížit studentům středních škol. „Studenti plnili např. test fyzické zdatnosti, který je běžně součástí přijímacího řízení k policii, prověřili jsme je ze znalostí pravidel silničního provozu a schopnosti reagovat v krizové situaci na simulované dopravní nehodě cyklisty,“ přiblížil náročnost úkolů Jan Radoberský.

Se ziskem 300 bodů vyhráli studenti Střední zdravotnické školy v Hranicích. Na druhém místě skončilo družstvo Vyšší policejní školy a Střední policejní školy v Holešově. Třetí příčka náleží týmu Střední školy technické a ekonomické v Brně. Mezi dívkami dominovala Alžběta Homolová z Vyšší policejní školy a Střední policejní školy v Holešově. Soutěž mužů vyhrál Petr Štětka ze Střední školy technické a ekonomické v Brně.

Organizátoři připravili zajímavý doprovodný program. Nejvíce zaujala ukázka zásahu brněnské zásahové jednotky proti ozbrojenému pachateli. Pozornosti soutěžících se těšily rovněž ukázky z výcviku jízdní policie a kynologie nebo technika a vybavení dopravní policie a speciální pořádkové jednotky.

„Akce se vydařila, studenti byli spokojeni a přálo nám dokonce i počasí, což jako jediné nemůžeme ovlivnit,“ uzavřel Jan Radoberský.

 

 

Foto: KŘP Jihomoravského kraje, SKP Kometa Brno

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR