První zápas s Bulharskem jsme vyhráli

26.6.2018

Dnešní den byl ve znamení prvních zápasů v základních skupinách. Na stadionu Evžena Rošického nastoupil český kádr ve skupině A proti týmu Bulharska, které porazil 3 : 1.

Náš tým nastoupil do utkání s mírnou nervozitou, i tak se mu začátek povedl a záhy se ujal vedení. První branka do sítě soupeře padla již ve čtvrté minutě prvního poločasu, kdy skóroval Martin Schlehr. V jedenácté minutě zvýšil vedení na 2 : 0 Vojtěch Šustr.

Ve druhém poločase se role obrátily a aktivity se ujal bulharský výběr. V 57. minutě dokonce snížil na 2 : 1, což opět zvýšilo pozornost našich hráčů. Třetí gól Ondřeje Průchy v 81. minutě definitivně pojistil vítězství českého týmu. Do tabulky si tak připisujeme tři body. „Byl to náš první zápas na mistrovství, neznali jsme hru soupeře, proto jsme nechtěli nic podcenit,“ uvedl trenér Jan Švácha a dodal, že tým hrál disciplinovaně a dokázal včas zabojovat.

Další zápas ve skupině A dnes sehrálo Slovensko proti Irsku na stadionu Přátelství. Z výhry 5 : 2 se radoval výběr Irska. Jak uvedl Juraj Filan, delegát slovenské výpravy, jeho svěřenci neproměnili šance a udělali zbytečné chyby v obraně.

V odpoledních hodinách proběhly zápasy ve skupině B, kterou tvoří Německo, Finsko, Nizozemí a Velká Británie. Na střížkovském stadionu porazilo Německo Finsko hladce 2 : 0 a Velká Británie na Spartakiádním stadionu zvítězila nad Nizozemím 5 : 0.

Zítra v 10.00 hodin změříme síly se Slovenskem na stadionu Evžena Rošického.