První kvalifikační závod v silničním běhu na 3. světové policejní hry je za námi

7.4.2019

Dne 7. dubna 2019 se v Nymburce uskutečnilo MČR UNITOP v silničním běhu, které bylo zároveň jedním z kvalifikačních závodů na III. světové policejní hry v Itálii v září 2019. Mistrovství se uskutečnilo jako vložený závod Běhu lipovou alejí, jehož pořadatelem je Sportovní klub policie Nymburk. Do mistrovského závodu se registrovalo celkem 10 mužů a 1 žena.

Nejrychleji se s tratí vypořádal a mistrovský titul získal Pavel HRDINA, startující za atletický klub z Břeclavi. Závod dokončil ve velmi solidním čase 33:23 a v celkovém umístění závodu obsadil 3. příčku. Na druhém místě mezi policisty doběhl Petr MINAŘÍK, účastník nedávného PME v maratonu, který trať zvládl za pěkných 34:23 a v celkovém pořadí získal 6. příčkou. Zároveň, stejně jako Pavel Hrdina, obsadil druhé místo ve své věkové kategorii. Na stupních vítězů je doplnil celkově čtrnáctý Jakub KYMR finišující v čase 35:51. Neztratili se ani ostatní zástupci PČR. Petr Hvolka dokončil závod v čase 35:59, Jan Bláha za 36:25 a Vlastimil Kacíř za 36:30. Jedinou zástupkyní ženského pohlaví byla Kateřina Hulínová, která v celkovém pořadí mezi ženami skončila na 22. místě za čas 48:25. Ostatní závodnice se ze služebních nebo zdravotních důvodů omluvily.

Nejlepší výchozí pozici pro nominaci do reprezentačního týmu tak mají první tři jmenovaní, nicméně stále je vše otevřené. Přímou nominaci do reprezentace mají zajištěnu první tři běžci s nejrychlejšími časy dosaženými v rámci Mistrovství UNITOP ČR a jednoho dalšího závodu na 10km.

Medaile a diplomy předal vedoucí realizačního týmu Jakub Schoř v rámci vyhlašování celkových výsledků závodu.