Policistky v závodě na 50 km skončily třetí

6.3.2018
 

Dlouholeté reprezentantky Policie ČR v běhu na lyžích uspěly v prestižním závodě krkonošské sedmdesátky.   

 

V sobotu 3. března 2018 se v areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně konal již 63. ročník Krkonošské 70 LAWI. Na start jednoho z nejstarších a nejtěžších závodů po hřebenech Krkonoš, se letos postavilo 701 závodníků – jednotlivců a pětičlenných hlídek, kteří své síly změřili na tratích 25, 50 a 70 km.


Po dlouhých 20 letech nastoupilo do závodu hlídek Krkonošské 70 LAWI pod patronací UNITOP ČR družstvo mužů a žen policejní reprezentace v běhu na lyžích. Tým mužů ve složení: René Sikora, František Karlík, Pavel Kocián, Pavel Hrdina a Tomáš Kyncl absolvoval jeden z nejdelších závodů v Evropě. Sedmdesátikilometrovou trať policisté ujeli v čase 5:04:26, což stačilo na krásné 16. místo z 69 startujících družstev.

 

 

Lépe se dařilo našim policistkám v závodě hlídek na 50 km. Lucie Hamanová, Kateřina Hulínová, Marcela Hloušková, Dagmar Tučková a Růžena Randáková předvedly skvělé výkony a časem 4:18:44 vybojovaly třetí místo. „Z medaile máme velkou radost, užily jsme si perfektně připravenou trať i krásy našich Krkonoš. Těšíme se na další ročník závodu, jsme sehraný tým,“ řekla v cíli s úsměvem Lucie Hamanová, čtyřnásobná vítězka policejního mistrovství ČR v běhu na lyžích. Bronzová medaile potěšila i celý realizační tým pod vedením trenéra reprezentace Pavla Přibyla. „Chtěl bych pochválit všechny svěřence, protože dnešní závody byly hodně náročné. Policisté předvedli dobrou fyzickou kondici a soudružnost týmu. Opět dokázali, že dlouhodobě patří k našim nejlepším reprezentantům, kteří se neztratí i mezi profesionálními běžci,“ uvedl Pavel Přibyl.


Osobní gratulace prezidenta UNITOP ČR Vladislava Husáka

„Milé kolegyně, blahopřeji vám k zisku bronzové medaile v tak náročném a prestižním závodě, kterým Krkonošská 70 bezesporu je. Úspěchem je i 16. místo našeho družstva mužů. Děkuji vám všem za skvělou reprezentaci UNITOP ČR a Policie ČR, stejně tak celému realizačnímu týmu za vytvoření potřebného zázemí,“ uvedl Vladislav Husák.

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR

6. března 2018