Policistky skončily páté na Mistrovství světa bezpečnostních sborů v malé kopané

31.5.2017
 

Na Mallorce se ve dnech 11. až 15. května 2017 konalo Mistrovství světa bezpečnostních sborů a státních zaměstnanců v malé kopané, kterého se zúčastnily také fotbalistky Sportovního klubu policejní školy Praha, z.s. – reprezentační družstvo Policie ČR. Z ostatních evropských zemí zde byly reprezentantky bezpečnostních sborů: Lucemburska, Itálie – Řím, Itálie – Bergamo, Polska, Portugalska, Francouzského četnictva, Francouzské policie, Anglie a Norska.


Jediná prohra ve skupině

Naše policistky pod vedením trenéra Petra Würknera odehrály velice pěkné zápasy, porazily Portugalky, Italky z Bergama, Angličanky, Lucemburčanky a francouzské policistky. Remízou bez gólu skončila utkání s celky Norska, Itálie – Řím a Polska. Jedinou prohru utrpěl náš kádr s týmem četnic z Francie. „Jednalo se o francouzské reprezentační družstvo, které se zúčastnilo policejního mistroství Evropy ve fotbale žen v Praze v roce 2016,“ upřesnil trenér Petr Würkner. Evropský šampionát v Praze organizoval UNITOP ČR a osm z deseti členek našeho futsalového družstva hrála rovněž v reprezentaci Policie ČR, která skončila na čtvrtém místě.

 

Rozhodující zápas o postup do boje o medaile nevyšel

Český futsalový tým postoupil mezi osm nejlepších do čtvrtfinále, kde narazil na celek Lucemburska. „Soupeřky z Lucemburska nám oplatily porážku ze základního kola, dokázaly proměnit gólové šance a vyhrály 2 : 0. Nečekali jsme to, protože první zápas s tímto celkem jsme vyhráli hladce 1 : 0,“ přiznal trenér Würkner. Celkově náš tým obsadil páté místo, což je v evropské konkurenci pěkný výsledek.

 

Na podzim se policistky Sportovního klubu policejní školy Praha, z.s. chystají na Mistrovství světa bezpečnostních sborů v sálové kopané v Holandsku. „Půjde o další významný mezinárodní turnaj, kterého se v loňském roce zúčastnilo celkem 45 družstev žen. Samozřejmě bychom zde chtěli uspět. Díky tomu, že máme v týmu řadu hráček, které se věnují současně i klasickému fotbalu a mají zkušenosti z policejní reprezentace, tak máme poměrně velké šance,“ uvedl trenér Würkner. „Sport je vždy také o štěstí, někdy ho máte, jindy ne,“ uzavřel Würkner.

 

Poklona od vítězek

Český futsalový tým se stal miláčkem místního tisku, který jeho fotografie uveřejnil hned dvakrát na titulní straně. Dočkal se i poklony od vítěze turnaje – reprezentace Polska, která na svých oficiálních stránkách uveřejnila článek, ve kterém hráčky konstatují, že vypadnutí našeho družstva ve čtvrtfinále bylo pro ně největším překvapením a zároveň i zklamáním celého turnaje.

 

Pořadí reprezentací:

 

1. Tým Polska

2. Četnice z Francie

3. Tým Itálie z Říma

4. Tým Lucemburska

5. Tým České republiky

 

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR