Policisté z evropského šampionátu ve sportovní střelbě medaili nepřivezli, ale výkonnostně nezklamali, říká delegát UNITOP ČR Jindřich Pavlíček

1.8.2017
 

V ruské Kazani se ve dnech 17. – 22. července 2017 konalo Policejní mistrovství Evropy ve sportovní střelbě 2017. Českou republiku zde reprezentovalo osm policistů – střelců, kteří byli na evropský šampionát nominováni na základě výsledků dosažených v nominačních závodech. Soutěžilo se ve třech puškových a čtyřech pistolových disciplínách.


Střelecké závody probíhaly ve velkém střeleckém areálu Dynama Moskva a Dynama Kazaň vzdáleného přibližně 25 km od samotného města Kazaň. Mimo jiné významné soutěže se zde v roce 2013 uskutečnilo Akademické mistrovství světa. „Jde o velmi moderní areál. Jednotlivá střeliště pro sportovní disciplíny jsou vybaveny elektronickými stavy. Součástí je i univerzální střelecká hala včetně diváckého zázemí. Zde se konala všechna finále v puškových a pistolových disciplínách,“ přiblížil delegát UNITOP ČR Jindřich Pavlíček a dodal, že veškerá zařízení jsou upravena tak, aby během 15 minut byli organizátoři schopni přestavět střeliště z 10metrové na 50metrovou střelnici.

 

Samotné střelecké soutěže probíhaly od úterý do pátku, každý den nejméně dvě disciplíny. Ihned po jejich skončení byly vyhlášeny výsledky a předány medaile vítězům. Odpoledne měli závodníci čas trénovat na další soutěžní disciplíny.

 

Výsledky našich reprezentantů v jednotlivých disciplínách:

 

Libovolná pistole 60 ran 50 metrů

Lubomír Petera – postoupil z eliminace do finále, kde obsadil 5. místo

Daniel Medek – postoupil z eliminace do finále, kde obsadil 7. místo

 

Velkorážná pistole 30 + 30 ran 25 – metrů (zde se finále nestřílí)

Radovan Kluka – výsledek 563 bodů – 4. místo

Jindřich Skupa – 557 bodů – 6. místo

 

Olympijská rychlopalba 20 + 20 + 20 ran 25 metrů

Radovan Kluka – postoupil z eliminace do finále, kde obsadil 4. místo

Ladislav Kraus   – postoupil z eliminace do finále, kde obsadil 5. místo

 

Vzduchová pistole 60 ran 10 metrů

Ladislav Kraus – postoupil z eliminace do finále, kde obsadil 7. místo

Lubomír Petera – postoupil z eliminace do finále, kde obsadil 8. místo

 

Libovolná malorážka 60 ran v leže 50 metrů

Milan Pospíšil – eliminace 605,9 bodů nepostoupil do finále –  9. místo

Petr Adamec – eliminace 604,4 bodů nepostoupil do finále –  10. místo

 

Libovolná malorážka 3 x 40 ran 50 metrů polohy

Petr Adamec – postoupil z eliminace do finále, kde obsadil –  8. místo

Milan Pospíšil – eliminace 1095 bodů – nepostoupil do finále –  9. místo

 

Vzduchová puška 60 ran 10 metrů

Josef Polák – eliminace 60,8 – nepostoupil do finále –  9. místo

 

Do Ruska odcestoval také prezident UNITOP ČR Vladislav Husák v doprovodu náměstka ministra vnitra Jiřího Zmatlíka. Oba byli hosté policejního klubu Dynamo Moskva, který jim udělil medaili za spolupráci v oblasti policejního sportu. „S tímto klubem nás pojí dlouholetá spolupráce, které si velice vážím. Měl jsem možnost se zde zúčastnit několika mistrovství a vždy jsem byl mile překvapen perfektní organizací, materiálním zajištěním i přátelskou atmosférou,“ uvedl s úsměvem prezident Husák.

 

Naši střelci sice na medaili nedosáhli, ale i tak odvedli v evropské konkurenci tdobré výkony. „Příjemně mne překvapilo dobré umístění pistolářů, puškařům se bohužel nepodařilo navázat na úspěchy dosažené na předcházejícím policejním mistrovství Evropy v Dánsku,“ uvedl Jindřich Pavlíček a dodal, že se jedná o poměrně mladý tým, který je dobrým kolektivem a má jistě perspektivu do dalších let. Příští evropský šampionát pořádá  Německo v roce 2019.

 

Kompletní výsledkové listiny jsou uveřejněny na stránkách USPE – Shooting:

https://www.policie-sport.cz/wp-content/uploads/2017/04/Results-16th-USPE-EPC-Shooting.pdf

 

 

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Jindřich Pavlíček

UNITOP ČR