Policisté odjíždí na evropský šampionát v běhu na lyžích!

5.3.2017
 

V pondělí 6. března 2017 začíná v rakouském Windischgarstenu 14. policejní mistrovství Evropy v běhu na lyžích. Policii ČR zde bude reprezentovat jedenáctičlenné družstvo závodníků, šest mužů a pět žen, pod vedením trenéra Pavla Přibyla.

 

Policisté mají za sebou náročnou roční přípravu a závěrečné soustředění, které absolvovali ve dnech 19. – 22. února 2017 v Harrachově. Zde se také rozhodlo o konečném složení reprezentačního družstva. „Závodníci se do reprezentace nominovali nejen na základě svých předešlých úspěchů, ale zohlednili jsme také jejich umístění na policejním mistrovství v běhu na lyžích, které se konalo začátkem února 2017 v lyžařském areálu Vimperk – Vodník na Šumavě, a výkony v rámci soustředění,“ uvedl trenér Přibyl.

Polici ČR budou v Rakousku reprezentovat vítězové letošního policejního mistrovství – Lucie Hamanová, Marcela Houšková, Radomír Bačo a Tomáš Kyncl. Dále držitelé stříbrných medailí – Dagmar Tučková, Růžena Randáková, Josef Veber a Jan Materna a bronzoví medailisté – Kateřina Hulínová, René Sikora a Pavel Hrdina.

Spolu s týmem odcestuje také Michal Schreibr v roli náhradníka a testovacího jezdce.

 

„Soustředění v Harrachově proběhlo ve velice příjemné atmosféře. Chtěli bychom poděkovat Sportovnímu klubu policie Harrachov, který nám poskytl areál a střelnici, kde část týmu mohla trénovat i biatlonovou střelbu, protože policejní biatlon je v rámci evropského šampionátu samostatnou disciplínou,“ vysvětlil Pavel Přibyl.

 

Evropský šampionát potrvá od 6. – 11. března 2017. Všem závodníkům držíme palce!

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR