Policejní víceboj má své vítěze

5.6.2019
 

V areálu Školního policejního střediska Sadská ve Středočeském kraji se ve dnech 28. až 31. května konalo Policejní mistrovství ČR 2019 v policejním víceboji. Letos soutěžilo 38 policistů – 28 mužů a 10 žen. Své síly poměřili v policejním crossu, plavání se záchranou tonoucího, na překážkové dráze a ve střelbě. Fyzicky i psychicky náročný byl i závod čtyřčlenných družstev, který zahrnoval jízdu na raftech po Jezeře Sadská, letní biatlon, zdravovědu nebo společné překonávání překážek ve výšce.

V kategorii jednotlivců zvítězili:
muži I. kat. Jan Erben
muži II. kat. Pavel Hrdina
muži III. kat. Jan Ticháček

ženy I. kat. Adéla Petráčková
ženy II. kat. Jana Schubertová

V soutěži družstev zvítězil tým Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje. Stříbrnou medaili vybojovali policisté Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje a bronz zástupci Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy.

 

Mistrovství ve vzájemné spolupráci pořádaly Krajské ředitelství policie Středočeského kraje, Útvar policejního vzdělávání a služební přípravy, UNITOP ČR, OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra a Sportovní klub policie Nymburk.

 

Vyhlášení výsledků se kromě technického ředitele plk. Mgr. Miloslava Houdka a tajemníka mjr. JUDr. Petry Hofmanové zúčastnili zástupci Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy Václav Kuthan a Petr Pávek, radní pro bezpečnost Středočeského kraje JUDr. Robert Bezděk a předseda SKP Nymburk Miloslav Matouš.

 

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR