Policejní mistrovství v běhu na lyžích má své vítěze

20.2.2015
 

V lyžařském areálu Zadov – Churáňov na Šumavě se ve dnech 9. – 13. února 2015 uskutečnilo Policejní mistrovství ČR v běhu na lyžích, které ve vzájemné spolupráci pořádaly Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, oddělení vzdělávání Policejního prezidia ČR, Centrum sportu Ministerstva vnitra, Unie tělovýchovných organizací Policie České republiky, sportovní svaz policistů a hasičů (UNITOP ČR) a Sportovní policejní spolek Prezidium Praha.


Mistrovství zahájil ředitel Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje plk. Mgr. Miloš Trojánek společně s prezidentem UNITOP ČR plk. Mgr. Vladislavem Husákem. Všem sportovcům popřáli hodně štěstí a co nejlepší umístění v duchu fair play.

 

Na startu se postupně vystřídalo 50 běžců (8 žen a 42 mužů), kteří se na mistrovství kvalifikovali z krajských závodů. Zastoupení zde měly téměř všechny kraje, kromě Zlínského a Karlovarského. Nechyběli ani sportovci útvarů s celorepublikovou působností.

 

Pro potřeby mistrovství byli muži rozděleni do tří kategorií podle věku: I. kategorie byla do 35 let, II. kategorie od 36 do 45 let a III. kategorie nad 46 let. Ženy soutěžily ve dvou kategoriích, I. kategorie do 35 let a II. kategorie nad 36 let.

 

Běžci změřili své síly ve třech disciplínách, a to v kombinovaném závodě, v rychlostním závodě a ve smíšené štafetě.

 

V kombinovaném závodě mužů na 12 km klasickou a 12 km volnou technikou byli nejúspěšnější: v I. kategorii Pavel Hrdina, ve II. kategorii René Sikora a ve III. kategorii František Karlík.

 

Ženský kombinovaný závod zahrnoval 6 km klasickou a 6 km volnou technikou. Nejlépe si vedly: v I. kategorii Lucie Vlášková, ve II. kategorii Marcela Hloušková.

 

Rychlostní závod jednotlivců na 1 km volnou technikou bez rozdílu věku vyhráli René Sikora a Lucie Vlášková.

 

Velice zajímavé klání přinesl závod smíšených štafet. Družstvo tvořili tři muži a jedna žena. Z vítězství se nakonec zaslouženě radovali policisté z Krajského ředitelství hlavního města Prahy.

 

„Závody se vydařily, snažili jsme se organizačně připravit ty nejlepší podmínky,“ řekl JUDr. Václav Kuthan z oddělení vzdělávání Policejního prezidia ČR a člen Výkonného výboru UNITOP ČR. „Jediné, co jsme nemohli ovlivnit, bylo počasí, ale i to se nám vydařilo. Všechny tři dny jsme měli vynikající sněhové podmínky, které ve spojení s perfektním servisem hotelových služeb přispělo k velké spokojenosti všech závodníků,“ dodal Kuthan s tím, že v tomto šumavském prostředí se mistrovství uskutečnilo poprvé a podle kladných ohlasů určitě ne naposledy.

 

Ceny vítězům v jednotlivých kategoriích předal náměstek ředitele Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje plk. Mgr. Roman Bláha, Ph.D.


PME v běhu na lyžích PME v běhu na lyžích PME v běhu na lyžích PME v běhu na lyžích PME v běhu na lyžích PME v běhu na lyžíchPME v běhu na lyžích PME v běhu na lyžíchPME v běhu na lyžíchPME v běhu na lyžíchPME v běhu na lyžích PME v běhu na lyžích PME v běhu na lyžíchPME v běhu na lyžích

 

(Foto:  JUDr. Václav Kuthan)

 

 

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

UNITOP ČR