Policejní mistrovství Evropy ve volejbale žen

3.10.2019
 

O evropský titul bude bojovat osm reprezentačních týmů.

V Praze a ve Sportovní hale Odolena Voda se ve dnech 7. až 14. října uskuteční finálový turnaj 4. policejního mistrovství Evropy ve volejbale žen 2019, které pořádá UNITOP ČR z pověření Evropské policejní sportovní unie (USPE) ve spolupráci s Centrem sportu Ministerstva vnitra a Policií ČR. Záštitu akci poskytli policejní prezident brig. gen. Mgr. Jan Švejdar a ministr vnitra Jan Hamáček.


V České republice se tato akce koná již podruhé, poprvé proběhla v roce 2013, kdy české volejbalistky po excelentní cestě turnajem vybojovaly evropský titul.

 

Máme silný mančaft, ale soupeře nemůžeme podcenit, říká trenér

Do Prahy přijede osm nejúspěšnějších evropských policejních reprezentací. Tým Policie ČR je z pozice pořádající země nasazen jako jednička ve skupině A, v níž bude soupeřit s týmem Belgie, Německa a Nizozemí. Jedničkou ve skupině B je celek Ruska, vítěz 3. policejního mistrovství v Kazani v roce 2016. Rusko se ve skupině utká s týmy Řecka, Maďarska a Velké Británie.

Naše volejbalistky, Němky a Rusky patří dlouhodobě k evropské špičce. Na každém z mistrovství od roku 2010 byly na stupních vítězů. Němky získaly mistrovský titul v roce 2009 ve Francii, náš tým v roce 2013 v Odoleně Vodě a Rusky v roce 2016 v Kazani. „Sice víme, kdo je silným soupeřem, ale podcenit nemůžeme ani ostatní týmy,“ zdůraznil trenér Petr Brom. Mančaft Policie ČR prošel opět generační obměnou. Dnes již bývalá kapitánka reprezentace, dlouholetá úspěšná hráčka Martina Kubánková, po předešlém šampionátu v Rusku ukončila aktivní kariéru, ale tým přesto neopustila. Své cenné zkušenosti předává volejbalistkám jako vedoucí realizačního týmu. „Podílela jsem se na sestavení mančaftu, který tvoří z jedné třetiny nové hráčky. Z mateřské dovolené se nám vrátila Andrea Černohlávková, kterou si tým zvolil za svoji novou kapitánku,“ uvedla Martina Kubánková a dodala, že byla velice překvapena náročnou organizací a přípravou mistrovství, což v roli hráčky nevnímala.

První zápas proti Belgii

Mistrovsví bude slavnostně zahájeno 8. října v Hotelu Olšanka v Praze. Zápasy ve skupinách odstartují následující den v 9.00 hodin. Ve Sportovní hale v Odoleně Vodě nastoupí do prvního zápasu mistrovství náš mančaft proti Belgii. Od 11.00 hodin se utkají celky Ruska a Řecka, v 15.00 hodin změří síly Německo s Nizozemím a v 17.00 hodin Maďarsko s Velkou Británii. Ve středu 10. října nastoupí naše volejbalistky proti Němkám a ve čtvrtek 11. října proti hráčkám z Nizozemí. Pátek 12. října bude patřit semifinálovým utkáním a zápasům o
5. a 7. místo. „Ve skupině máme již tradičně německý tým, s nímž jsme v minulosti odehrály vyrovnané zápasy. Kvalitu týmů Belgie, Maďarska a Řecka můžeme jen těžko odhadnout, Holanďanky si dobrou úroveň hry drží dlouhodobě,“ zhodnotila Martina Kubánková. První zápas na turnaji je vždy důležitý, stejně tak souhra a dobrá nálada v týmu, která podle kapitánky Andrey Černohlávkové nechybí. „Na šampionát se všechny moc těšíme. Naším cílem je postoupit ze skupiny do semifinále. Určitě bychom rády zopakovaly předešlé úspěchy,“ uzavřela kapitánka.

 

Veškeré informace o konání Policejního mistrovství Evropy ve volejbale žen najdete na: https://www.police-volleyball.com/

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

3. října 2019