Policejní mistrovství Evropy ve fotbalu žen 2022 je za námi..

17.7.2022
 

Česká policejní fotbalová reprezentace žen se zúčastnila v termínu od 13. 6. – 20. 6. 2022 finálového turnaje mistrovství Evropy, které uspořádala Evropská policejní sportovní unie ve spolupráci s Norským královstvím. Mistrovství proběhlo ve městě Trondheim za účasti 8 zemí (Norsko, Německo, Dánsko, Nizozemsko, Irsko, Francie, Velká Británie, Česká republika).


V základní skupině jsme odehráli 3 zápasy. Po prohrách s Dánskem 1:3 a Norskem 0:2 jsme skupinu zakončili remízou 2:2 s výběrem Francie. Do semifinále postoupily z naší skupiny reprezentace Norska a Francie. Objektivním porovnávacím ukazatelem současné výkonnosti byl zápas s Francií. Velký výkonnostní vzestup nastal zejména u obou severských výběrů. Přístup všech našich hráček byl hodný reprezentace České republiky. K přípravě na zápasy i k samotným utkáním přistupovaly velice zodpovědně.

Na celkovém obrazu hry našeho družstva se projevila velká obměna kádru (6 hráček ukončilo kariéru) oproti minulému mistrovství, kde jsme získali 4. místo. Nově zařazené mladé hráčky ale mají na to, aby svůj výkonnostní potenciál v budoucnu zlepšily.

Soupeřem o konečné umístění nám byla reprezentace Irska. Vítězství 1:0 zajistilo našemu výběru 7. místo.

Celkové pořadí: Německo, Norsko, Nizozemsko, Francie, Velká Británie, Dánsko, Česká republika, Irsko.


Poděkování patří i celému realizačnímu týmu

Trenér: mjr. Bc. Jan Švácha

Vedoucí mužstva: JUDr. Václav Kuthan

Fyzioterapeut: Tereza Lavingerová

Masér: por. Ing. Ondřej Loučka

                                                                                           Delegát za UNITOP ČR

                                                                                           Bc. Petr PÁVEK

.

.