Policejní mistrovství Evropy v maratonu 2022

26.10.2022

Ve dnech 7. – 10. 10. 2022 proběhlo v nizozemském Eindhovenu osmé policejní mistrovství Evropy v maratonu. Česká delegace ve složení – delegát UNITOP Jakub Schoř, trenér Jan Bláha a atleti Radek Sedněv, Petr Minařík, Jakub Kymr a Josef Veber. Policejní mistroství Evropy bylo součástí městského mezinárodního AMSL maratonu a závod samotný začal dne 9. 10. 2022 v 10:00 hod. Celkem se na start postavilo 102 mužů a 42 žen. Zázemí pro atlety bylo vytvořeno v budově krajského ředitelství policie v Eindhovenu dislokovaného přímo u startovní brány maratonu.

Závod probíhal za ideálního maratonského počasí – slunečno, cca 10°C, slabý vítr. Z českých atletů se nejlépe umístil na 19. místě ve velmi kvalitním čase 2:30:38 Petr Minařík. Druhý z českých atletů doběhl na 50. místě Josef Veber, rovněž v kvalitním čase 2:42:26. Na 73. místě doběhl Radek Sedněv, který si cílovým časem 2:49:10 vylepšil osobní rekord o skoro devět minut. Jako poslední z českých atletů doběhl Jakub Kymr, který závod dokončil v čase 2:54:15 na 74. místě z celkového počtu 93 závodníků, kteří závod dokončili. V týmové soutěži se český tým umístil na 12. místě ze 17 klasifikovaných. Celkovým vítězem se v závodě mužů stal reprezentant Rakouska, který maraton dokončil v čase 2:15:34, následován závodníkem z Francie (2:16:49) a Německa (2:17:29).

Ve večerních hodinách proběhlo v jednom z hotelových sálů slavnostní vyhlášení vítězů, následované večeří a závěrečným společenským večírkem. V průběhu tohoto večírku byl oceněn Petr Minařík pro jeho dlouhodobou účast na celkem 10-ti policejních mistrostvích Evropy.