Policejní mistrovství Evropy v judo se blíží – trenéři sestavují reprezentaci

25.4.2019
 

Ve dnech 9. až 13. května se v Maďarsku v Gyor koná 15. policejní mistrovství Evropy v judo mužů a žen, které pořádá Maďarská policejní sportovní federace z pověření Evropské policejní sportovní unie (USPE).

UNITOP ČR zajistí účast reprezentace Policie ČR. Na mistrovství odjede osm judistů – pět mužů a tři ženy. O sestavě týmu rozhodnou trenéři Martin Hubinka a Petr Šedivák, kteří se tento týden sešli se svými svěřenci v Praze na třídenním soustředění širšího výběru. „Kandidáty do reprezentace již máme, rozhodovali jsme na základě výsledků domácích soutěží, mezinárodních úspěchů a aktuální fyzické kondice. Ještě ovšem přihlédneme k výsledkům mistrovství České republiky, které se koná v sobotu 27. dubna v Jablonci nad Nisou,“ uvedl Martin Hubinka.

 

Z předešlého mistrovství máme tři bronzy

14. ročník policejního mistrovství Evropy v judo se konal v roce 2015 v Drážďanech. Naši reprezentanti zde slavili úspěch – přivezli tři bronzové medaile. První v kategorii do 78 kg vybojovala Pavla Pröllová, která patří k našim nejúspěšnějším reprezentantkám v historii policejního juda. Druhou bronzovou medaili získala Jiřina Skořepová ve váhové kategorii nad 78 kg. Třetí bronz přidal Tomáš Veselý v kategorii do 81 kg.

 

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR