Po remíze s Francií si Češi připsali první vítězství nad týmem Bulharska

28.6.2014
 

Druhý zápas ve skupině A sehráli čeští policisté s týmem Bulharska ve středu 25. června 2014. Zvítězili 3:0.

 

Hned od začátku prvního poločasu se Češi začali prosazovat velice ofenzivní hrou, která se z větší části odehrávala na poli soupeře. „Byl to tým, jehož hru jsme znali z dřívějších zápasů, proto nás ničím nepřekvapil,“ uvádí kapitán české policejní reprezentace Zbyněk Rampáček. Po úspěšném souboji s Francouzi měli Češi velkou motivaci vyhrát. „Věděli jsme, že pokud chceme postoupit dál, tak musíme vyhrát a tomu jsme přizpůsobili taktiku hry,“ vysvětluje Rampáček, podle kterého je fotbal týmová hra, a proto nemůže určit, kdo z hráčů má na vítězství největší zásluhu. Po prvním poločase odcházela družstva do kabin za stavu 0:0. Český tým měl několik šancí, ale ani jednu z nich nedokázal proměnit. Na první gól si tak fanoušci museli počkat až do 52 minuty druhého poločasu.

 

Pravá nebo levá – umí oběma

Střelcem prvního gólu je obránce Marek Demjanovič, který se k radosti vedoucího realizačního týmu Václava Kuthana do policejní reprezentace po delší době vrátil. „Marek je jedním z našich nejzkušenějších hráčů, je velkou posilou našeho kádru. Je hráčem, který se uplatní na pravé i levé straně, není zaměřen na dominantní nohu, umí kopat skvěle oběma,“ vysvětluje Kuthan. „Dnešní zápas nebyl tak těžký jako s Francouzi. První poločas nám nevyšel, jak bychom si přáli, ale byli jsme trpěliví a to se nám vyplatilo ve druhé části,“ říká Demjanovič.

 

Když se z koníčka stane profese

Po chybě bulharského obránce se v 60. minutě druhého poločasu trefil Jan Rozsévač a zvýšil vedení českého týmu na 2:0. „Bulharům příliš nepřálo štěstí, ke konci utkání si dali vlastní gól za přispění střídajícího hráče Jakuba Kurtina, čímž jsme nakonec vyhráli 3:0,“ upřesňuje konečný stav zápasu náš nejzkušenější bývalý prvoligový hráč Zbyněk Rampáček. Ten svoji profesionální kariéru ukončil ve čtyřiceti. „S fotbalem jsem začínal asi v šesti letech. Naše rodina fotbalu fandila, já i bratr jsme proto měli velkou podporu rodičů,“ vypráví Rampáček a dodává, že nikdy neměl ambice hrát v zahraničí. „Měl jsem nabídky do Německa, ale neodešel jsem. Hrál jsem u nás v klubech, které měly dobrou úroveň, byl jsem proto spokojený. Fotbal byl mým koníčkem i profesí,“ říká s úsměvem Rampáček, jehož největším vzorem byl Holanďan Van Basten.

 

Posledním soupeřem českého týmu ve skupině A je Nizozemí, které s Francií i Bulharskem prohrálo. Ve skupině B je jednoznačným favoritem Německo.

 

Průběžné výsledky ve skupinách: http://www.police-football.com/From/matches.htm

 

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

UNITOP ČRCZE-BUL_DSC_0036CZE-BUL_DSC_0087CZE-BUL_DSC_0075CZE-BUL_DSC_0070CZE-BUL_DSC_0118