Plavecký rekord pokořen !

24.6.2013
 

Na konci minulého týdne pokořilo dvanáct pražských policistů dosavadní český rekord a zároveň podpořilo dobrou věc. Policisté v Pelhřimově, městě rekordů, vytvořili nový rekord ve vytrvalostní plavecké štafetě a podpořili a upozornili na Nadaci policistů a hasičů. 

Na začátku byla myšlenka nprap. Ondřeje Göbla překonat dosavadní rekord ve čtyřiadvacetihodinovém plavání. Rekord byl v té době uplavaných sedmapadesát kilometrů. Vrchní inspektor Göbl, který byl nakonec i mezi plavci, pracuje stejně jako ostatní členové plaveckého týmu v Praze, má ale bydliště v Pelhřimově. „Dobrý nápad rychle strhl i další policisty, kteří se dali dohromady, vytvořili jsme dvanáctičlenný tým, začali se připravovat, shánět další nadšence a šířit myšlenku podpory Nadace policistů a hasičů,“ řekl mjr. Zdeněk Schuster, člen policejní plaveckého týmu.

Realizace myšlenky na překonání rekordu se uskutečnila druhý červnový víkend v rámci festivalu Pelhřimov – město rekordů. Součástí programu festivalu byla i vytrvalostní plavecká štafeta složená právě z dvanácti pražských policistů a policistek.  Policisté chtěli svým výkonem, tedy 24 hodinovým kraulem, napomoci zviditelnění nadace a přiblížení její činnosti co nejširší veřejnosti. Nadace policistů a hasičů  je nezisková organizace snažící se zabezpečit důstojné  životní podmínky pro děti policistů a hasičů, kteří zemřeli při výkonu služby a pro bývalé policisty a hasiče těžce zdravotně postižené následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby.

V pátek 7. června přišlo devět mužů a tři ženy s logem „Police swimming team“ do budovy pelhřimovského plaveckého bazénu s jedním cílem, dát do výkonu všechno. V jedenáct hodin dopoledne  se policisté naplněni optimismem odhodlaně pustili do vytyčeného cíle, a to dosáhnout magické vzdálenosti uplavaných sto kilometrů, rekord byl odstartován.

Policisté byli rozděleni do tří skupin po čtyřech plavcích. Každá skupina plavala čtvrt hodiny, během které si po každé délce bazénu, tj. pětadvacet metrů, předávali štafetu. Vše samozřejmě probíhalo pod kontrolou komisařů agentury Dobrý den. Dobrá zpráva přišla už před půlnocí. „Je to perfektní, po jedenácti hodinách již padl starý rekord a teď již jedeme na nový,“ řekl v průběhu vytrvalostní plavecké štafety kapitán týmu mjr. Petr Hudeček.

Plavání pro policisty skončilo v sobotu v jedenáct hodin dopoledne. Cíl, který si policisté předsevzali, nejenom dosáhli, ale ještě ho překonali, a to s výsledkem 125 675 metrů. Dosavadní rekord tak policejní tým pokořil a stal se nositelem nového českého rekordu.

„Nedělali jsme to jen pro sebe, dělali jsme to pro určitou nadaci,“ řekl jeden z policejních plavců prap. Karel Findrik.

Policistům přišel při vyhlášení výsledku osobně poblahopřát a poděkovat i ředitel Nadace policistů a hasičů Vladimír Šutera, kterému pražští policisté předali částku 12 656 korun, kterou se jim podařilo vybrat. „Nejen že dobře plavali, ale darovali peníze, které dali ze svých kapes a darovali je nadaci,“ ocenil policisty při převzetí finanční částky Vladimír Šutera.

„Za to, že se nám podařilo rekord překonat, vděčíme také skvělé činnosti podpůrného týmu, ať se jednalo o RNDr. Petra Fořta, CSc,který působí jako vědecký pracovník v oboru fyziologie a dietologie vrcholového sportu, dále paní Ivu Langhammerovou, fyzioterapeutku se zaměřením na rehabilitace, masáže a fyzioterapie, kapitánova plaveckého týmu mjr. Petra Hudečka či technickou podporu týmu Petra Marečka. Všem patří velké díky,“ řekl mjr. Zdeněk Schuster.


IMG_4229IMG_4245IMG_4455P6070129IMG_4267979684_593878390633795_139287102_n