Ocenění Sportovec roku 2015 získalo družstvo střelců

9.10.2015
 

V kongresovém sále TOP Hotelu v Praze se ve čtvrtek 1. října 2015 uskutečnilo slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců Centra sportu Ministerstva vnitra a nejlepších sportovců a sportovních týmů z řad policistů a hasičů.
Oceněni byli sportovci, policisté a hasiči, kteří v letošním roce dosáhli vynikajících výsledků, čímž přispěli k dobré reprezentaci České republiky i resortu Ministerstva vnitra ČR.

 

Nejlepším kolektivem Policie ČR byl vyhlášen tým policejní reprezentace střelců ve složení: Marek Kilarský, Zbyněk Kovář, Radim Maděránek a Miroslav Zapletal.

 

Policisté získali zlatou medaili na historicky I. policejním mistrovství světa ve střelbě z krátkých služebních zbraní, které organizovala Světová policejní sportovní unie ve spolupráci s Maďarskou policejní sportovní federací v Budapešti ve dnech 4. – 7. května 2015. Čeští policisté ve světové konkurenci obstáli a díky bezchybnému zvládnutí jednotlivých střeleckých situací byli jednoznačně nejlepší z 26 týmů. Na úspěchu reprezentace má podíl celý realizační tým ve složení Václav Kuthan, Tibor Ladič a Zdeněk Němeček. O materiální zajištění a vyslání družstva na světový šampionát se postarala Unie tělovýchovných organizací Policie ČR, sportovní svaz policistů a hasičů (UNITOP ČR).

 

V kategorii Nejlepší sportovec Policie ČR získal ocenění člen policejní reprezentace střelců Radim Maděránek, který na mistrovství světa vybojoval stříbrnou medaili v kategorii jednotlivců. Od zisku světového zlata jej dělilo pouhých 30 vteřin.

 

Ocenění policistům předali náměstek ministra vnitra pro ekonomiku, strategie a evropské fondy Jiří Zmatlík a první náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. 

kpt. Mgr. Petra Srnková

Výkonný výbor UNITOP ČR