Nominační závody na 3. světové policejní hry pro závod v silniční cyklistice vyvrcholily v Choustníku a Kašperských Horách

19.6.2019
 

Nominační komise pro cyklistický závod na 3. světových policejních hrách, které se uskuteční v italském Miláně v září tohoto roku, vypsala jako nominační závody:




1. ELM Sedlec Prčice – Monínec, okr. Benešov u Prahy, 8. května 2019,

2. JAL Choustník u Tábora, 9. června 2019,

3. ŠUAC Kašperská 66, Kašperské Hory, 15. června 2019.

 

V prvním závodu se nejlépe umístil Josef Vítů. Druhý mezi policisty dojel Martin Kříž a třetí Martin Janů. Mezi ženami statečně bojovala jediná příslušnice Policie ČR Gabriela Tabachová.

 

Dalšími dvěma závody v rozmezí jediného týdne, při kterých policisté bojovali o dvě volná místa v reprezentačním policejním týmu v silniční cyklistice na 3. světové policejní hry byl závod v jihočeském Choustníku a závod v Kašperských Horách.

 

V Choustníku na všechny účastníky v rámci Jihočeské amatérské ligy čekalo 75 km v okolí Pacovské vrchoviny. Zde mezi policisty dojel nejlépe Martin Kříž, kterého o pár pozic následoval Jan Viktora. Jako třetí protnul cílovou pásku Marek Vávra. Vítěz prvního závodu Josef Vítů se umístil až na 4. místě, a to znamenalo, že bodové rozdíly mezi muži byly po tomto druhém závodu velmi těsné. Proto ten, kdo chtěl mít jistou nominaci, musel přijet i na poslední závod do Kašperských Hor.

 

V Kašperských Horách, necelý týden po Choustníku čekal na cyklisty opět velice náročný kopcovitý profil, umocněný velkým horkem. Tato kombinace ze závodu udělala malé cyklistické peklo. Z dvouhodinového zápoleni na uzavřené a dobře zajištěné trati potvrdil své vrchařské kvality Josef Vítů, který v celkovém pořadí závodu dojel na výborném pátém místě. Hned za ním s odstupem půl minuty přijel Martin Kříž. Jako třetí policista do cíle s několikaminutovým odstupem na čelo závodu dorazil Marek Vávra. O kvalitě samotného závodu vypovídá účast mnohých cyklistů, se kterými si policisté mohli poměřit svoji výkonnost, např.  s juniorským státním reprezentantem Jakubem Boučkem nebo mistrem republiky Vojtěchem Sedláčkem závodícím v současnosti ve francouzském týmu Cc Etupe.

 

S posledním závodem tak byla uzavřena nominace pro 3. světové policejní hry v Miláně. Účast si vybojovali policisté Josef Vítů Martin Kříž. Náhradníkem byl určen Marek Vávra, který svými umístěními v závodech podával stabilní výkonnost.  Ženskou cyklistiku bude v Itálii reprezentovat všestranná sportovkyně Gabriela Tabachová.

 

Závěrem lze nominační závody zhodnotit jako úspěšně zvládnuté, jak z organizačního hlediska, tak z počtu zúčastněných policistů. Nominovaným policistům lze popřát, aby v záři v Itálii podali co nejlepší výkon a navázali tak na četné úspěchy českých profesionálů, kterým se v Itálii vždy dařilo.

 

Petra Drbohlavová, Martin Kříž