Nominační závody a kritéria pro výběr policejní sportovní reprezentace České republiky pro Policejní mistrovství Evropy 2020 v krosu

13.2.2020
 

Evropská policejní sportovní unie (USPE) ve spolupráci s Běloruskou policejní sportovní federací uspořádají v Bělorusku v termínu od 6. – 9. října 2020 Policejní mistrovství Evropy v krosu (dále jen „PME“).


Podle rozkazu policejního prezidenta č. 1/2020, kterým se vyhlašují kalendářní plány mistrovství, mezinárodních soutěží a ostatních soutěží na rok 2020, se tohoto PME zúčastní i policejní sportovní reprezentace České republiky (dále jen „reprezentace“).

 

Na přípravě reprezentace se podílí Unie tělovýchovných organizací Policie České republiky, sportovní svaz policistů a hasičů, z.s. (dále jen „UNITOP ČR“) ve spolupráci s Útvarem policejního vzdělávání a služební přípravy (dále jen „ÚPVSP“).

 

Nominační komise ve složení:

– pplk. Mgr. Jakub SCHOŘ – vedoucí realizačního týmu,

– prap. Jan BLÁHA – trenér,

– Mgr. Petra DRBOHLAVOVÁ – zástupce UNITOP ČR,

– Bc. Petr PÁVEK – zástupce ÚPVSP

stanovila pro výběr reprezentace na PME následující kritéria:

1. uchazeči o reprezentaci se v období od 1. února 2020 do 10. května 2020 zúčastní krosového, silničního nebo dráhového běžeckého závodu dle vlastního výběru s certifikovanou délkou minimálně 10 km (doporučené závody – viz níže),

2. přímou nominaci do reprezentačního družstva Policie ČR na PME mají zajištěnou nejrychlejší čtyři běžci s dosaženými časy pod 33 min/10 km a dvě běžkyně s časy pod 40 min/10 km,

3. o nominaci dalšího jednoho běžce, případně jedné běžkyně, rozhoduje nominační komise na základě tzv. divokých karet,

4. na PME mohou startovat pouze policisté, studenti Policejní akademie ČR a zaměstnanci Policie ČR,

5. přihlášku na kvalifikační závody si každý účastník zajišťuje sám a účastní se jich na vlastní náklady nebo může požádat o příspěvek sportovní klub, jehož je členem,

6. dosažené výsledky (vaše jméno, příjmení, závod a výsledný čas) zašlete vedoucímu realizačního týmu na e-mailovou adresu: jakub.schor@pcr.cz.

 

UPOZORNĚNÍ:

V případě nesplnění výše stanoveného času se až 6 – 7 nejrychlejších závodníků a až 3 nejrychlejší závodnice zúčastní v termínu od 18. – 22. května 2020 soustředění širší reprezentace, kde bude proveden finální výběr členů reprezentace formou závodu. Pro účast na soustředění je stanoveno dosažení výsledného času do 37 min u mužů, u žen do 45 min na 10 km.

Při stanovení konečné nominace bude přihlíženo k aktuální výkonnosti a časům odpovídajícím evropské úrovni.

 

Doporučené závody pro zaběhnutí kvalifikačních časů: 

Rohálovská desítka, Velká Pardubická cross country, Úpická desítka, Kbelská desítka, Pečecká desítka, Run Tour České Budějovice, Jarní desítka Kravaře, BBP 10 – Brněnská přehrada, Křížová desítka Hradec Králové, Night Run Ostrava, Běh Lipovou alejí Nymburk, Rožmitál – Březnice, Run Tour Brno, Komenského půlka Uherské Hradiště aj.