Nejtěžšího soupeře ve skupině máme za sebou, říká vedoucí realizačního týmu Václav Kuthan

28.6.2014
 

V úterý 24. června sehráli čeští fotbalisté úvodní zápas ve skupině A proti favorizovanému celku Francie. Vzájemné klání skončilo remízou 3:3.

 

Do zápasu s úřadujícím mistrem Evropy nastupovali čeští policisté s respektem. Tým Francie patří k favoritům mistrovství, proto se dalo očekávat, že zápas nebude jednoduchý. Češi předvedli vynikající hru a zvláště v prvním poločase, kdy se Francouzům příliš nedařilo, byli podstatně lepší. „Byli jsme překvapeni stylem jejich hry, který byl odlišný od toho, na který jsme byli zvyklí z předešlých přátelských utkání ve Francii a v Praze,“ říká jeden z trenérů českého policejního týmu Karel Surý. Podle jeho slov Francouzi dost chybovali a náš tým měl velkou šanci zabojovat. „Bohužel jsme doplatili na hrubé chyby v obraně a dostali jsme laciný gól,“ doplňuje hodnocení zápasu druhý z trenérů Jaroslav Beránek. Český tým tak prohrával 0:1. „Minutu před koncem prvního poločasu  jsme vyrovnali na 1:1, kdy se prosadil Jindřich Stejskal. Vzápětí jsme v nastavení neproměnili jednu obrovskou šanci, kdy jsme mohli jít i do vedení, takže poločas skončil remízou,“ líčí Beránek.

 

Francouzi proměnili více šancí

Češi sehráli vyrovnaný zápas a v druhém poločase se dokonce doslali do dvougólového vedení. „V nástupu do druhého poločasu jsme v osmé minutě zvýšili na 2:1, kdy zabodoval Luboš Pinkava a posléze se prosadil Milan Melka, který ve třinácté minutě druhé půle zvýšil na 3:1,“ vypočítává Beránek. Vedení jsme bohužel neudrželi dlouho. „Francouzi ve druhé polovině vystřídali čtyři hráče a opět předvedli precizní hru,“dodává trenér Surý. Francouzští policisté měli více štěstí, ke konci zápasu proměnili dvě šance a vyrovnali na konečný stav 3:3. I tak je remíza s úřadujícím mistrem Evropy vynikajícím výsledkem. „Nejtěžšího soupeře ve
skupině A máme za sebou. Když jsme viděli hru soupeřů, tak jsem přesvědčen, že máme na semifinále,“ říká vedoucí českého realizačního týmu Václav Kuthan.

 

Přípravy na zápas s Bulharskem

V českém policejním týmu je řada zkušených hráčů, kteří se fotbalu věnují na různých úrovních a mají za sebou hodně úspěchů. Úplným nováčkem v policejní reprezentaci, ale i v řadách policie vůbec, je druholigový hráč Martin Švec. Odchovanec FC Vítkovic se ještě donedávna fotbalu věnoval na vrcholové úrovni. „Proti Francouzům jsme hráli velice dobře, přehrávali jsme je skoro ve všem, škoda, že se nám nepodařilo proměnit více šancí. I tak je remíza nad mé očekávání,“ líčí své pocity z prvního zápasu policista Švec. Podle jeho slov panuje v týmu velice dobrá atmosféra a odhodlání postoupit do semifinále. „Musíme zvládnout zápas s Bulhary, a pokud ten bod získáme, tak bude mít velkou cenu. Věřím, že vyhrajeme,“ uzavírá Švec.

 

Držíme palce!

 

Průběžné výsledky a veškeré informace k šampionátu najdete na: http://www.police-football.com

 

 

 

kpt. Mgr. Petra Srnková

UNITOP ČRCZE-FR_DSC_0227CZE-FR_DSC_0239CZE-FR_DSC_0325CZE-FR_DSC_0297
CZE-FR_DSC_0523CZE-FR_DSC_0336CZE-FR_DSC_0409CZE-FR_DSC_0435CZE-FR_DSC_0551